• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • National Lacrosse League  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sezon rozpoczął się 4 stycznia, a zakończył 12 kwietnia 1997 roku. W tym sezonie nie rozgrywano All Star Game. Zespół Charlotte Cobras po jednym sezonie wycofał się z rozgrywek. Był to jedenasty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Rochester Knighthawks.Sezon rozpoczął się 29 grudnia 2007, a ostatni mecz finałowy został rozegrany w 17 maja 2008 roku. Był to dwudziesty drugi sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL i MILL). Mistrzem sezonu została drużyna Buffalo Bandits. Podczas meczu All-Star Game, który został rozegrany 16 marca 2008 roku zespół wschodu pokonał po dogrywce zachód 17-16.
  Jeden z meczów NLL

  National Lacrosse League – narodowa liga halowego lacrosse mężczyzn w Ameryce Północnej założona w 1986 roku, a pierwszy sezon odbył się w 1987 roku. Liga obecnie ma 9 zespołów, 7 ze Stanów Zjednoczonych oraz 2 z Kanady. W przeciwieństwie do innych lig, które rozgrywają sezon przez cały rok lub w lecie, NLL gra w zimie. Co roku od sezonu 1998 zespoły walczą o Champion's Cup.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.W 1988 roku sezon rozpoczął się 3 stycznia, a zakończył 20 marca 1988 roku. Był to drugi sezon ligi EPBLL, a zarazem ostatni, gdyż liga zmianiła nazwę na Major Indoor Lacrosse League. Mistrzem sezonu została drużyna New Jersey Saints.

  Dywizja Wschodnia[ | edytuj kod]

  Dywizja Zachodnia[ | edytuj kod]

  Sezon rozpoczął się 1 stycznia, a zakończył 14 maja 2005 roku. W tym sezonie zespół Vancouver Ravens przeprowadził się i zmienił nazwę na Minnesota Swarm. Podczas meczu All Star Game zespół wschodu pokonał zachód 11-10. Był to dziewiętnasty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL i MILL). Mistrzem sezonu została drużyna Toronto Rock.Sezon rozpoczął się 29 grudnia 1990 roku, a zakończył 6 kwietnia 1991 roku. Od tego sezonu władze MILL postanowiły podzielić zespoły do dwóch dywizji: Narodowej i Amerykańskiej. W tym sezonie również po raz pierwszy rozegrano All-Star Game, w której dywizja Narodowa pokonała dywizje Amerykańską 25-20. Był to piąty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Detroit Turbos.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  W tym sezonie liga zmieniła nazwę z Eagle Pro Box Lacrosse League na Major Indoor Lacrosse League. Sezon rozpoczął się 7 stycznia, a zakończył 7 kwietnia 1989 roku. W tym sezonie do ligi dołączyły dwa zespoły New England Blazers i Detroit Turbos, a zespół New Jersey Saints zmienił nazwę na New York Saints. Był to trzeci sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Philadelphia Wings.
  Sezon rozpoczął się 16 listopada 2001 roku, a zakończył 13 kwietnia 2002 roku. W tym sezonie do rozgrywek przystąpiły zespoły: New Jersey Storm, Montreal Express, Vancouver Ravens i Calgary Roughnecks. W tym sezonie podczas meczu All Star Game zespół z północy pokonał południe 14 – 10. Również w tym sezonie władze ligi przydzieliły zespoły do trzech grup. Był to szesnasty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL i MILL). Mistrzem sezonu została drużyna Toronto Rock.
  Minnesota Swarm to zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w dywizji wschoniej. Drużyna ma swoją siedzibę w St. Paul w Stanach Zjednoczonych.
  W 1987 roku sezon rozpoczął się 10 stycznia, a zakończył 21 marca 1987 roku. Był to pierwszy sezon ligi EPBLL. Mistrzem sezonu została drużyna Baltimore Thunder.
  Calgary Roughnecks – zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w dywizji zachodniej. Siedziba drużyny mieści się w Calgary w Kanadzie.
  Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.
  Arizona Sting to zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w dywizji zachodniej w latach 2004-2007. Siedziba drużyny mieściła się w Glandale w Stanach Zjednoczonych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.