Nathalie von Siebenthal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nathalie von Siebenthal (ur. 30 września 1993) – szwajcarska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Turbach-Bissen.

Biegi narciarskie (także: biegi płaskie, dla odróżnienia od całkowicie innej dyscypliny zimowej – biegów zjazdowych) – sport zimowy popularny w krajach z rozległymi zaśnieżonymi terenami, głównie w północnej Europie oraz Kanadzie. Popularność tego sportu szybko rośnie także w Stanach Zjednoczonych, Rosji i krajach Europy Środkowej.Lydia Hiernickel (ur. 23 grudnia 1996 w Schwanden) – szwajcarska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Gardes Frontiere.

Kariera[ | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 1 marca 2008 roku, podczas zawodów juniorskich w Bois-d’Amont (Francja), gdzie wygrała bieg na dystansie 5 km stylem dowolnym. W 2013 roku wystartowała na mistrzostwach świata juniorów w Libercu, gdzie jej najlepszym wynikiem było 25. miejsce w biegu łączonym na 10 km. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata młodzieżowców w Val di Fiemme była między innymi ósma w tej samej konkurencji. Wystartowała również na mistrzostwach świata młodzieżowców w Ałmaty w 2015 roku, zdobywając złoty medal w biegu łączonym oraz brązowy na dystansie 10 km stylem dowolnym.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym to oprócz igrzysk olimpijskich główna impreza dla zawodników z całego świata w konkurencjach klasycznych: biegach narciarskich, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 1925 r. w Johannisbadzie (obecnie Janské Lázně) w ówczesnej Czechosłowacji. Najwięcej razy mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym organizowała Finlandia, która gościła najlepszych narciarzy klasycznych aż siedmiokrotnie (wliczając w to Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w 1984 r.). Spośród wszystkich miast organizujących te zawody najczęściej, siedmiokrotnie, rola ta przypadała fińskiemu Lahti, które gospodarzem było w latach 1926, 1938, 1958, 1978, 1989, 2001 oraz w 2017. W Polsce mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbyły się jak dotąd trzykrotnie: w 1929, 1939 i 1962 r. Za każdym razem organizatorem było Zakopane.Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2014 – zawody sportowe, które odbędą się w dniach od 28 stycznia do 3 lutego 2014 roku we włoskim Val di Fiemme. Podczas mistrzostw zawodnicy będą rywalizowali w 21 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

W Pucharze Świata zadebiutowała 14 grudnia 2013 roku w Davos, gdzie zajęła 56. miejsce na dystansie 15 km stylem dowolnym. Pucharowe punkty wywalczyła 13 grudnia 2014 roku w tej samej miejscowości, na dystansie 10 km stylem klasycznym zajmując 30. miejsce. W klasyfikacji generalnej sezonu 2014/2015 zajęła ostatecznie 48. miejsce. W lutym 2015 roku brała udział w mistrzostwach świata w Falun, gdzie zajęła między innymi szóste miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną.

Davos (romansz Tavau, wł. Tavate) – miasto we wschodniej Szwajcarii, w kantonie Gryzonia, nad rzeką Landwasser. Położone na wysokości 1560 m n.p.m. jest najwyżej położonym miastem w Europie. Ludność: 11 248 osób (2009).Olimpijski festiwal młodzieży Europy, EYOF (ang. European Youth Olympic Festival) – międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa, rozgrywana co dwa lata. Brać w niej udział mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów zrzeszonych w Europejskim Komitecie Olimpijskim. Posiada edycje letnie i zimowe, które odbywają się całkowicie niezależnie od siebie.

Po sezonie 2018/2019 zakończyła karierę.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Puchar Świata w biegach narciarskich – rozgrywany corocznie cykl zawodów w biegach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Zawodnik będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata – Kryształową Kulę. Sumuje się także punkty w kilku kategoriach. Zwycięzca takiej klasyfikacji otrzymuje Małą Kryształową Kulę.
Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
Laurien van der Graaff (ur. 14 października 1987 w Nieuwkoop w Holandii) – szwajcarska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu TG Hütten.
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015 – edycja mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, która odbędzie się w 2015 roku w szwedzkim Falun.
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2015 – zawody sportowe, które odbędą się dnia 18 lutego - 1 marca 2015 roku w największym mieście Kazachstanu, Ałmaty. Podczas mistrzostw zawodnicy będą rywalizowali w 21 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.
Seraina Boner (ur. 11 kwietnia 1982 w Davos) - szwajcarska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu SC Klosters. Trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej cyklu biegów długodystansowych Visma Ski Classics.
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2013 – zawody sportowe, które odbywaly się w dniach od 20 do 27 stycznia 2013 roku w czeskim Libercu. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 21 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli reprezentanci Rosji, którzy zdobyli także najwięcej medali (18, w tym 6 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych).

Reklama