Natascha McElhone

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Natascha McElhone (ur. 14 grudnia 1969 w Surrey w Londynie) – brytyjska aktorka filmowa i teatralna pochodzenia irlandzkiego.

www.strach (ang. FeardotCom) – amerykańsko-brytyjsko-niemiecko-luksemburski film fabularny (horror) z 2002 roku w reżyserii Williamia Malone’a.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Urodziła się w Londynie w rodzinie dziennikarzy. Dorastała w Brighton. W wieku 6 lat zaczęła pobierać lekcje tańca irlandzkiego i kontynuowała je do 12. roku życia. Studiowała w London Academy of Music and Dramatic Art.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

W 1998 wyszła za mąż za chirurga plastycznego Martina Hirigoyen Kelly’ego. 20 maja 2008, w wieku 43 lat, Martin zmarł na zawał serca. Autopsja wykazała, że cierpiał na kardiomiopatię rozstrzeniową na tle wirusowym. Aktorka z tego związku ma trzech synów: Theodore’a (2000), Otisa (2003) oraz Rexa, który urodził się w październiku 2008, 5 miesięcy po śmierci Kelly’ego.

Pani Dalloway (ang. Mrs Dalloway) – powieść Virginii Woolf wydana w 1925 w Londynie w wydawnictwie Hogarth Press; powieść na język polski przełożyła Krystyna Tarnowska (1961).Solaris − film science fiction w reżyserii Stevena Soderbergha na podstawie powieści Stanisława Lema o tym samym tytule.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Przypadkiem wcielony (en. Guy X) - komedia kanadyjsko-islandzko-brytyjskiej produkcji z 2005 roku, której reżyserem jest Saul Metzstein. Główne role zagrali: Jason Biggs, Natascha McElhone, Michael Ironside. Scenariusz na podstawie powieści Johna Griesemera "No One Thinks of Greenland". Film kręcono w Saint-Hubert w Quebec, Kanada.
Picasso – twórca i niszczyciel - amerykański film biograficzny z 1996 roku na podstawie powieści Arianny Stassinopoulos Huffington. Film przedstwia życie Picassa w okresie związku z Françoise Gilot.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Lawendowe wzgórze (ang. Ladies in Lavender) – film dramatyczny produkcji brytyjskiej z 2004 roku. Debiut reżyserski Charlesa Dance’a oparty na opowiadaniu Ladies in Lavender ze zbioru Faraway Stories Williama J. Locka.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Reklama