Natalja Wodianowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Natalja Michajłowna Wodianowa, ros. Ната́лья Миха́йловна Водяно́ва (ur. 28 lutego 1982 w Gorkim) – rosyjska modelka i aktorka.

Niżny Nowogród (ros. Нижний Новгород, Niżnij Nowgorod, w latach 1932-1990 Gorki) – duże miasto w europejskiej części Rosji, przy ujściu Oki do Wołgi.Giorgio Armani (ur. 11 lipca 1934 w Piacenzie we Włoszech) – włoski projektant mody oraz współzałożyciel przedsiębiorstwa Giorgio Armani S.p.A.

Kariera[ | edytuj kod]

Natalia Wodianowa urodziła się w rosyjskim mieście Gorki (ob. Niżny Nowogród), żyła w niezbyt dobrych warunkach z matką oraz siostrą. W wieku 11 lat dziewczynka zaczęła pomagać matce w sprzedaży owoców i warzyw na straganie, często opuszczając zajęcia w szkole. Dzięki temu mogły zapewnić opiekę młodszej siostrze Wodianowej, chorej na porażenie mózgowe.

54. Konkurs Piosenki Eurowizji 2009 odbył się 12 i 14 maja (półfinały) oraz 16 maja (finał) 2009 roku w Olympic Indoor Arena w Moskwie (Rosja). Zwycięzcą został Alexander Rybak reprezentujący Norwegię z piosenką „Fairytale”, za którą otrzymał rekordową ilość 387 (na 492 możliwych) punktów.Gianni Versace S.p.A. (ˈdʒɑnːi verˈsatʃe), znany jako Versace – włoski dom mody, założony przez Gianniego Versace w 1978 roku we Włoszech.

Natalja zapisała się do nowo powstałej szkoły modelek, gdzie uczyła się etykiety. Na castingu zwróciła uwagę agenta z Paryża, który oferował jej pomoc w karierze. Warunkiem miała być nauka języka angielskiego w 3 miesiące. Wkrótce, jako 17-latka wyjechała do Paryża, gdzie Natalją zainteresowała się agencja Viva.

Emanuel Ungaro (ur. 1933 w Aix-en-Provence) - francuski projektant mody, założyciel domu mody i firmy kosmetycznej Ungaro.Sonia Rykiel (ur. 25 maja 1930 roku w Paryżu, we Francji) – francuska projektantka, aktorka oraz pisarka. Założycielka domu mody sygnowanego jej imieniem i nazwiskiem.

Gucci zatrudnił Wodianową do reklamowania perfum, a zaraz po tym Calvin Klein zaproponował jej udział w prezentacji kolekcji wiosennej. Jest także znaną twarzą w L’Oréal. Kolejne kontrakty podpisała z agencjami w Mediolanie i Nowym Jorku. Oprócz kampanii reklamowych dla: Gucciego, Calvina Kleina i L’Oréal, wzięła udział również w kampaniach takich jak: Chanel, Giorgio Armani, Versace, Roccobarocco, Versus, Louis Vuitton, Marc Jacob, Miss Sixty, Moschino, Nina Ricci. Na wybiegu prezentowała kolekcje takich projektantów mody jak: Sonia Rykiel, Vivienne Westwood, Aa Milano, Atil Kotuglu, Blumarine, Christian Dior, Custo, Loewe, Paco Rabanne, Pierre Balmain, Yōji Yamamoto, Stella McCartney, Valentino, Viktor & Rolf, Yves Saint Laurent, Christian Lacroix, Emanuel Ungaro, Givenchy, Calvin Klein oraz Karl Lagerfeld. Ozdabiała okładki międzynarodowych wydań: Elle, Vogue i Harper’s Bazaar. Jej twarz stała się znana i nawet pojawiła się ona w filmie Romana Coppoli „CQ”. Obecnie Natalia jest jedną z najbardziej znanych supermodelek, a media kochają ją za prawdziwy wizerunek a także jej inspirującą historię.

Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Louis Vuitton – luksusowy francuski dom mody z centralnym zarządem w Paryżu, stworzony w 1854 przez francuskiego rzemieślnika i przedsiębiorcy Louis Vuitton (1821/92), który początkowo w pierwszych latach produkował ekskluzywne torby i bagaż.

W 2009 roku wraz z prezenterem telewizyjnym Andriejem Małachowem prowadziła półfinały 54. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Moskwie.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Guccio Gucci S.p.A., znany jako Gucci – włoski dom mody założony we Florencji w 1921 roku przez Guccio Gucciego (1881-1953).
Givenchy – francuskie przedsiębiorstwo kosmetyczne i dom mody założony w roku 1952 przez projektanta Huberta de Givenchy.
Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.
Christian Dior (ur. 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii, zm. 24 października 1957 w Montecatini) - francuski projektant, założyciel domu mody.
Harper’s Bazaar – amerykański miesięcznik o tematyce modowej ukazujący się od 1867 roku. Jego wydawcą jest Hearst Corporation.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Poniższa lista prezentuje prezenterów Konkursu Piosenki Eurowizji. Pierwszym prezenterem Konkursu Piosenki Eurowizji, w 1956, był Lohengrin Filipello. Pierwszym państwem, w którym było dwóch prezenterów, była Francja w 1978 roku (konkurs prowadzili Denise Fabre i Léon Zit). W Izraelu, w 1999 miał aż trzech prowadzących: Dafnę Dekel, Sigala Shahamona i Yigala Ravida. W 2009 w Rosji, półfinał prowadzili Natalia Vodianova i Andriej Małachow, a finał Iwan Urgant i Alsou. Było to pierwszy przypadek, kiedy w półfinale i finale byli inni prezenterzy. Wszystkich prezenterów było 82.

Reklama