Natalie Raitano

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Natalie Raitano (ur. 3 października 1966 w Charleroi w stanie Pensylwania) – amerykańska aktorka telewizyjna pochodzenia włoskiego.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Jest najstarszą z trójki rodzeństwa – ma młodszą siostrę i młodszego brata, mierzy 160 cm. Uczęszczała do katolickiej szkoły średniej Mon-Valley. Ukończyła Mercyhurst College w Erie, w stanie Pensylwania. Studiowała gimnastykę, balet i jazz. Była instruktorką aerobiku oraz gospodarzem programu ESPN2 Hip Hop Body Shop (1997). Popularność na małym ekranie zapewniła jej rola Nicolette Janine „Nikki” Franco w serialu TV V.I.P. (1998-2002). Występowała także z grupą muzyczną Breeze.

Termin balet (z franc. ballet, a to z wł. balletto zdrobnienie od ballo "taniec") ma kilka powiązanych z sobą znaczeń: Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Natalie Raitano w bazie IMDb (ang.)
  • Natalie Raitano w bazie Filmweb
  • Nieoficjalna strona fanowska
  • Famous Shit Stories
  • Reklama