Natalia Kukulska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

Och, Karol 2 – polski film komediowy w reżyserii Piotra Wereśniaka. Polska premiera odbyła się 21 stycznia 2011, a prapremiera filmu miała miejsce w krakowskim Multikinie 16 stycznia 2011, na której byli obecni główni bohaterowie. Jest remakiem filmu Och, Karol z 1985 w reżyserii Romana Załuskiego.Barbra Joan Streisand (ur. 24 kwietnia 1942 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka i aktorka pochodzenia żydowskiego, reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa.

Debiutowała w 1986 albumem studyjnym pt. Natalia, który zawierał piosenki skierowane do dzieci, w tym przebój „Puszek-okruszek”. W okresie dzieciństwa wydała jeszcze dwa albumy, Bajki Natalki (1987) i Najpiękniejsze kolędy (1991). W dorosłym życiu wydała płyty: Światło (1996), Puls (1997), Autoportret (1999), Tobie (2001), Natalia Kukulska (2003), Sexi Flexi (2007), Ósmy plan (2015), Halo tu Ziemia (2017) i Czułe struny (2020) oraz CoMix (2010) z Michałem Dąbrówką i Szukaj w snach (2018) z Markiem Napiórkowskim. Wylansowała przeboje, takie jak „Piosenka światłoczuła”, „Im więcej ciebie tym mniej”, „Niepotrzebny”, „Sexi Flexi” i „Wierność jest nudna”. Za sprzedaż albumów odebrała dwie platynowe płyty i sześć złotych.

Bajki Natalki – album muzyczny dla dzieci, na który złożyły się dwie bajki (Żabbing i Pan Koń) autorstwa Jerzego Dąbrowskiego (1933-1992) – bajkopisarza, poety, satyryka i dziennikarza Polskiego Radia.Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.

Laureatka Nagrody Muzycznej „Fryderyka”, Telekamery i Nagrody Telewizji Polskiej oraz nagrody publiczności na festiwalu sopockim i Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich.

Życiorys[ | edytuj kod]

Natalia Kukulska z matką, Anną Jantar.

Jest córką kompozytora Jarosława Kukulskiego i piosenkarki Anny Jantar. Gdy miała cztery lata, jej matka zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu. Ma przyrodniego brata Piotra Kukulskiego (ur. 1989), syna Kukulskiego z małżeństwa z Moniką Borys.

Fryderyk Franciszek Chopin (ur. 22 lutego lub 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli, zm. 17 października 1849 roku w Paryżu) – polski kompozytor i pianista. Od roku 1830 zamieszkały we Francji.Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.
Natalia Kukulska z matką Anną Jantar i ojcem Jarosławem Kukulskim.

Zaczęła śpiewać profesjonalnie w 1984. W 1986 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Natalia. Wydawnictwo promowane było przez dwa single: „Puszek Okruszek” i „Co powie tata”. Rok później wydała drugi album pt. Bajki Natalki, za który otrzymała pierwszą Platynową Płytę w historii polskiej fonografii. W 1991 nagrała pierwszą płytę z kolędami pt. Najpiękniejsze kolędy, a także rozpoczęła naukę w XXI Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Viva! – polski dwutygodnik publikujący głównie artykuły o życiu znanych osób i wywiady z nimi. Wydawany od 1997 przez wydawnictwo Edipresse Polska.

Po skończeniu szkoły w 1995 rozpoczęła pracę nad kolejnym albumem pt. Światło, wydanym na mocy kontraktu podpisanego z wytwórnią muzyczną PolyGram. Krążek promowała singlami „Dłoń” i „Piosenka światłoczuła”, z którym dotarła do 32. miejsca Listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Cieszący się popularnością materiał uzyskał status złotej płyty za wysoką sprzedaż w kraju. Jeszcze w 1995 uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku – Pop. W 1997 wydała album studyjny pt. Puls, który promowała singlami „Im więcej ciebie tym mniej”, „W biegu” i „Czy ona jest”, a także własną interpretacją utworu Barbry StreisandWoman in Love”. Album po 3 miesiącach od premiery zyskał miano Podwójnej Platyny.

Angola (Republika Angoli - República de Angola) – państwo w południowo-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim, członek Unii Afrykańskiej. Sąsiaduje z Demokratyczną Republiką Konga, Namibią, Kongiem oraz Zambią. W przeszłości była kolonią portugalską. Posiada znaczne zasoby surowców naturalnych, w tym ropy naftowej i diamentów.Cable News Network (CNN) – amerykańska telewizja informacyjna, założona w 1980 przez Teda Turnera i Reese Schonfelda.

W listopadzie 1997 premierę ma utwór „Ani słowa”, który nagrała na potrzeby polskiej ścieżki dźwiękowej do filmu animowanego Walta Disneya Hercules. 26 stycznia 1998 wraz z holenderską grupą R’n’G nagrała utwór „We'll Be Together”, który znalazł się albumie grupy pt. The Right Time z 2001.

We wrześniu 1998 nagrała dwa utwory do filmu Magiczny miecz – Legenda Camelotu – „Niech Duch Ojca niesie mnie” i „Jesteś blisko mnie” w duecie z Andrzejem Piasecznym. 1 marca 1999 wydała album pt. Autoportret, który promowała singlami „Przychodzimy tylko raz”, „Skończyło się” i „Zanim wszystko się odwróci”, a także nową wersją przeboju „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru Anny Jantar oraz coverem przeboju „Heartbreaker” Dionne Warwick. 4 czerwca 1999 wzięła udział w 36. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zagrała recital oraz prowadziła koncert „Debiuty” wraz z Mietkiem Szcześniakiem.

Piosenka dla Europy 2008 – polskie preselekcje do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Belgrade Arena w Belgradzie (Serbia). Finał eliminacji odbył się 23 lutego 2008 roku w Studiu 5 w siedzibie TVP przy ul. Woronicza 17 w Warszawie, a wygrała je Isis Gee z utworem „For Life”.Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

17 stycznia 2000 premierę miała ścieżka dźwiękowa do filmu Piotra Wereśniaka Zakochani, do którego nagrała utwór tytułowy. 13 marca ukazał się album pt. Tyle słońca, będący zapisem koncertu poświęconego pamięci Anny Jantar z 23 lutego, w którym wystąpiła Kukulska wraz z innymi polskimi artystami. 23 kwietnia 2001 wydała album pt. Tobie, za który uzyskała nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku – Pop. Wydawnictwo promowała singlami „Niepotrzebny”, „Jeśli ona” i „Cicho ciepło”, z którym wystąpiła w koncercie „Premier” na 38. KFPP W Opolu, a także piosenką „Z głębi serc”, dedykowaną papieżowi Janowi Pawłowi II. Album dotarł do pierwszego miejsca OLiS i uzyskując status Złotej Płyty. Promocji albumu towarzyszyła trasa koncertowa Tobie Tour – Piknik Era z Natalią, obejmująca 10 koncertów plenerowych.

PLAN B – polski duet producencki, w skład którego wchodzą członkowie i współzałożyciele grupy Sistars – Bartek Królik i Marek Piotrowski, powstał w 2007 roku. W latach poprzednich muzycy działali pod nazwą Sisquad. Bitwa na głosy – program o formule talent show, nadawany w TVP 2 i TVP HD. Show powstał na licencji amerykańskiej wersji Clash of the Choirs.

21 lutego 2002 wystąpiła na warszawskim koncercie José Carrerasa, z którym wykonała standard „Night & Day”. 20 października 2003 wydała album pt. Natalia Kukulska, który promowała singlami „Nikt nie będzie żył za ciebie”, „Kamienie”, „Decymy” i „I Wanna Know”. W kwietniu 2004 zadebiutowała na scenie warszawskiego Teatru Muzycznego „Roma” w roli Kim, głównej bohaterki musicalu Miss Saigon w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. 12 maja 2005 ukazała się dwupłytowa kompilacja Po tamtej stronie, zawierająca 20 utworów wykonywanych przez Annę Jantar, na którą Kukulska nagrała cztery piosenki z repertuaru matki oraz premierowy, tytułowy utwór.

PolyGram – holenderska wytwórnia płytowa, powstała w 1962 w ramach firmy Philips Records, utworzonej z powołanego w końcu lat 40. XX wieku przedsiębiorstwa Philips Phonografische Industrie (PPI), należącego do koncernu Philips. Wytwórnia działała nieprzerwanie przez ponad trzydzieści lat, w tym na rynku polskim (jako PolyGram Polska), w maju 1999 została sprzedana spółce Seagram, która następnie weszła w skład Universal Music Group.Teatr Muzyczny „Roma” – teatr muzyczny w Warszawie, mieszczący się w centrum miasta, przy ul. Nowogrodzkiej 49. W latach 90. XX wieku teatr przeszedł pod opiekę władz Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).
Natalia Kukulska na tle portretu matki, Anny Jantar, 2005

W 2006 wystąpiła na 43. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Świat w obłokach”, dedykowanemu twórczości Marka Grechuty, a także gościnnie występuje z Harlem Gospel Choir podczas ich koncertu w Warszawie. W listopadzie 2007 wydała album pt. Sexi Flexi, który wyprodukowany był przez duet Plan BBartek Królik i Marek Piotrowski. Płyta otrzymała pięć nominacji do nagrody Fryderyk oraz osiągnęła status złotej płyty. Promowały ją single: "Sexi Flexi", "Pół na pół" oraz "Fantasies".

Monika Borys (ur. 14 sierpnia 1965 roku w Warszawie) – piosenkarka, tancerka, aktorka, fotomodelka. Absolwentka wydziału estradowego Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie.38. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z 2001 r. Po raz drugi odbył się plebiscyt i koncert Superjedynek. Zorganizowały je TVP 1 i RMF FM. Wykonawcy byli nagradzani za muzyczne osiągnięcia w ciągu 12 miesięcy poprzedzających imprezę. Zespołom akompaniował zespół Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli.

23 lutego 2008 wystąpiła jako gość muzyczny programu Piosenka dla Europy 2008, będącego finałem krajowych eliminacji do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji. 7 kwietnia zaśpiewała podczas gali rozdania Fryderyków. W październiku została bohaterką jednego z odcinków programu stacji CNN Eye on Poland.

Natalia Kukulska podczas koncertu w Łodzi, 2011

28 stycznia 2010 wzięła udział w pokazie kolekcji projektantki Violi Śpiechowicz. Również w styczniu dwutygodnik „Viva” wyróżnił ją w plebiscycie „Najlepiej ubrani 2010”. 13 lutego wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby na Gali Siatkarskich Plusów. Podczas koncertu zaprezentowała jazzowe aranżacje utworów „Tyle słońca w całym mieście”, „Im więcej ciebie tym mniej” i „Sexi Flexi”.

Papież (Ojciec Święty) (łac. Summus Pontifex, od staroż. Pontifex Maximus; wł. papa, gr. pappas; forma funkcjonująca w języku polskim pochodzi od czeskiego papež) – biskup Rzymu, zwierzchnik Kościoła katolickiego, głowa Stolicy Apostolskiej oraz Suweren Państwa Miasto Watykan. Obecnym papieżem jest Franciszek.Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.

24 lutego 2010 wraz z Classic Jazz Quartet wystąpiła w koncercie Chopin nasz współczesny w ramach Roku Chopinowskiego. W kwietniu zadebiutowała jako felietonistka magazynu „Fashion Magazine” poświęconego modzie. 18 maja wraz z mężem Michałem Dąbrówką wydała album pt. CoMix, sygnowany jako duet Kukulska & Dąbrówka. W sesji nagraniowej wzięła udział Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Adama Sztaby. Ponadto gościnnie na płycie wystąpił Nick Sinckler. Sesję zdjęciową, promującą płytę, wykonał Błażej Żuławski. Pod koniec kwietnia 2010 na antenie Radio Zet zaprezentowała premierowo singiel „To jest komiks” z albumu nagranego z Dąbrówką. 4 maja udostępniła sześć utworów do odsłuchania za darmo w formie cyfrowej. 18 maja, w dniu premiery albumu, wraz z mężem wystąpiła w programie śniadaniowym TVP2 Pytanie na śniadanie, w którym premierowo wyemitowano teledysk do utworu „To jest komiks” w reżyserii Bartka Prokopowicza. Utwór nominowany został do nagrody "Superjedynki" w kategorii Przebój roku. Album CoMix został udostępniony w sprzedaży również w formie cyfrowej na stronach muzyka.era.pl. Wydawnictwo doczekało się trzech nominacji do Fryderyków. W listopadzie zaśpiewała utwór „Radość najpiękniejszych lat” w jednym z odcinków 12. edycji programu TVN Taniec z gwiazdami, poświęconemu największym przebojom Anny Jantar. Pod koniec roku nagrała utwór „Wierność jest nudna” na potrzeby oficjalnej ścieżki dźwiękowej do filmu Piotra Wereśniaka Och, Karol 2.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.OLiS – oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, istniejąca od 23 października 2000 roku.

W lutym 2012 została trenerką w programie TVP2 Bitwa na głosy. 3 czerwca w ramach 49. KFPP w Opolu odbył się koncert Życia mała garść poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, przy którym Kukulska sprawowała opiekę artystyczną. 22 marca 2014 wzięła udział w koncercie Night of the Proms w Łodzi. Na początku listopada 2014 zaprezentowała utwór „Pióropusz”, którym zapowiadała dwupłytowy album pt. Ósmy plan. 31 grudnia wzięła udział wraz z innymi artystami w sylwestrowym koncercie Przetańczyć z Tobą chcę całą noc w Poznaniu, poświęconemu twórczości Anny Jantar. 13 czerwca 2015 wzięła udział w koncercie „SuperPremier” z piosenką „Miau” podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus PP. II), właśc. Karol Józef Wojtyła (ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 w Watykanie) – polski biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski, a następnie arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969-1978), 264. papież i 6. Suweren Państwa Miasto Watykan (16 października 1978 – 2 kwietnia 2005), kawaler Orderu Orła Białego, błogosławiony Kościoła katolickiego.Szukaj w snach – wspólny album studyjny polskiej wokalistki Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego. Został on wydany 25 maja 2018 nakładem wytwórni Agora i zawiera 10 kołysanek autorstwa Włodzimierza Wysockiego.

W 2016 była trenerką w siódmej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. 21 sierpnia wystąpiła w koncercie Silent Electro, podczas którego premierowo wykonała cztery utwory z nowej płyty. Album, zatytułowany Halo tu Ziemia, wydała 29 września 2017, promowała go singlami: "Kobieta", "Halo tu Ziemia", "Ostatnia prosta" oraz "Rekonstrukcja".

Mieczysław Wojciech "Miecz" Szcześniak (ur. 9 lipca 1964 w Kaliszu) – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów.Adam Marcin Sztaba (ur. 15 lutego 1975 w Koszalinie) – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Ukończył Liceum Muzyczne w Koszalinie, a potem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji w klasie prof. Zbigniewa Rudzińskiego.

25 maja 2018 wydała album pt. Szukaj w snach, zawierający kołysanki z tekstami Włodzimierza Wysockiego, nagrane z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Płyta została nagrodzona Fryderykiem w kategorii „album roku (muzyka dziecięca i młodzieżowa)”. 26 maja 2019 roku na warszawskim Torwarze odbył się kolejny koncert z cyklu Życia mała garść, którego była współorganizatorką.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. LII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbył się w dniach 12–14 czerwca 2015 roku w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu.

28 maja 2020 premierę miał teledysk do utworu „Czułe struny [Polonez As-dur]”, będący zapowiedzią płyty Czułe struny, wydanej 28 sierpnia 2020. Na albumie umieściła dzieła Fryderyka Chopina w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. 6 października 2020 na ICE Kraków odbył się kolejny koncert z cyklu Życia mała garść. 23 października premierę internetową miał koncert Czułe struny, który zrealizowany został 11 października w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W lutym 2021 wystąpiła w muzycznym widowisku TVP2 pt. Zakochany Mickiewicz (w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego), w którym zaśpiewała Inwokację Adama Mickiewicza. W maju wystąpiła na koncercie TVP1 Jak przeżyć wszystko jeszcze raz poświęconym Krzysztofowi Krawczykowi. W lipcu ukazał się singiel Matta Duska „One Note Samba / Samba na jedną nutę”, który został nagrany w duecie z Kukulską.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie – filharmonia w Szczecinie założona w 1948, a jej pierwszy koncert pod dyrekcją Felicjana Lasoty odbył się 25 października 1948.Władimir Siemionowicz Wysocki (ros. Владимир Семёнович Высоцкий; ur. 25 stycznia 1938 w Moskwie, zm. 25 lipca 1980 tamże) – rosyjski aktor, pieśniarz i poeta.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

Natalia Kukulska wraz z mężem Michałem Dąbrówką i córką Anną, 23 maja 2005

Była związana z Ryszardem Kuncem. W 2000, po 10-letniej znajomości, wyszła za perkusistę Michała Dąbrówkę (ur. 1972). Mają troje dzieci: syna Jana (ur. 24 czerwca 2000) i dwie córki, Annę (ur. 4 maja 2005), Laurę (ur. 5 stycznia 2017). Mieszkają w domu w Komorowie pod Warszawą, w którym zlokalizowane jest również ich prywatne studio nagraniowe.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Walter Elias „Walt” Disney (ur. 5 grudnia 1901 w Chicago, zm. 15 grudnia 1966 w Los Angeles) – amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop. Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 22 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, największą korporację mediową świata.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Radio Złote Przeboje – multiregionalna sieć rozgłośni radiowych powstała w 1997 roku nadaje program w formacie muzycznym AC. Właścicielem marki jest Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. wchodząca w spółkę Agora SA. Dyrektorem programowym rozgłośni jest Jarosław Barwiak.
Mamusia Muminka – jedna z bohaterek serii książek Tove Jansson opowiadających o Muminkach oraz filmu animowanego z cyklu Muminki. Do jej cech charakterystycznych należą: niezwykła cierpliwość, wyrozumiałość, gościnność, oddanie rodzinie, oraz fakt, iż zawsze nosi przy sobie torebkę i fartuszek w paski. Jest także bardzo czuła, miła i dobra jak powinna być każda mamusia.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
XLIX Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbył się w dniach 1-2 czerwca 2012 r. w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu.
Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.
CoMix - album wokalistki Natalii Kukulskiej oraz instrumentalisty Michała Dąbrówki. Wydawnictwo ukazało się 18 maja 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej EMI Music Poland.
Lista przebojów Programu Trzeciego (Lista przebojów Trójki) – polska radiowa lista przebojów nadawana na antenie Programu III Polskiego Radia. Od 24 kwietnia 1982 do 27 lipca 2007 prowadzona przez Marka Niedźwieckiego, a od 3 sierpnia 2007 do 27 marca 2010 przez Piotra Barona. Od 5 kwietnia 2010 prowadzona jest na zmianę przez obu dziennikarzy. Audycja nadawana jest w piątki w godz. 19.10-22.00.

Reklama