• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Narewka - gmina  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Nowa Łuka – wieś w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka. Najmłodsza wieś w województwie.{{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Podlewkowie – wieś w Polsce, położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.
  Zobacz też[ | edytuj kod]
 • rezerwat przyrody Dolina Waliczówki
 • rezerwat przyrody Głuszec
 • rezerwat przyrody Gnilec
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Gmina Narewka w liczbach, [w:] Polska w liczbach [online], polskawliczbach.pl [dostęp 2016-03-16] (pol.), liczba ludności w oparciu o dane GUS.
  2. Strona gminy, sołectwa
  3. Urząd Statystyczny w Białymstoku
  4. Podział administracyjny Rzeczypospolitej Polskiej: Praca zespołowa pod redakcją prof. Stanisława Srokowskiego. Warszawa: Biblioteka Samorządowca Nr 77, 1948.
  5. Baza Demograficzna – Tablice predefiniowane – Wyniki badań bieżących; Stan i struktura ludności; Ludność według płci i miast (pol.). GUS. [dostęp 2010-09-14].
  6. Gmina Narewka w liczbach, [w:] Polska w liczbach [online], polskawliczbach.pl [dostęp 2020-01-14] (pol.), liczba ludności w oparciu o dane GUS.
  7. Gmina Narewka (podlaskie) » mapy, GUS, nieruchomości, noclegi, szkoły, regon, kody pocztowe, bezrobocie, wynagrodzenie, zarobki, tabele, edukacja, demografia, przedszkola, statystyki, Polska w liczbach [dostęp 2021-01-26] (pol.).
  8. Portal Regionalny i Samorządowy REGIOset (pol.). regioset.pl. [dostęp 2010-09-14].
  9. N4K, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela [dostęp 2016-09-09] (pol.).


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat bielski - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bielsk Podlaski.
  Krynica – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka, na skraju Puszczy Ladzkiej. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa białostockiego.
  Lewkowo Stare (czasowo Stare Lewkowo) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka, nad Narewką, w bezpośrednim sąsiedztwie wsi Lewkowo Nowe.
  Olchówka (wymowa miejscowa Alichouka − z akcentem na środkową sylabę) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka. Wieś położona jest na skraju Puszczy Białowieskiej, przy drodze z Narewki do Masiewa. Na łąkach otaczających wieś można zimą spotkać żubry, które z puszczy wychodzą w celu poszukiwana pokarmu − siana w stogach i brogach (brogi − wiaty do składowania siana na łąkach). Ludność wsi w większości emeryci – zajmuje się rolnictwem i pracą w lesie. We wsi działa warsztat drzewny.
  Stare Masiewo, Masiewo I, Masiewo Stare – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.
  Rezerwat przyrody Gnilec — florystyczny rezerwat przyrody położony na terenie Puszczy Białowieskiej, w gminie Narewka, w województwie podlaskim, o powierzchni 37,21 ha.
  Eliaszuki – (białorus. Ляшукі, Liaszuki) wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.766 sek.