• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Narewka - gmina



  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Nowa Łuka – wieś w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka. Najmłodsza wieś w województwie.{{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Podlewkowie – wieś w Polsce, położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.
  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Białowieża (od południa), Hajnówka (od południowego zachodu), Narew (od północnego zachodu), Michałowo (od północnego wschodu). Od wschodu gmina sąsiaduje z Republiką Białoruś.

  Religia[ | edytuj kod]

  Większość mieszkańców gminy wyznaje prawosławie (ok. 3000 osób), którzy należą do parafii:

 • św. Mikołaja Cudotwórcy w Narewce,
 • Świętych Piotra i Pawła w Lewkowie Starym,
 • św. Jerzego Zwycięzcy w Siemianówce.
 • W gminie mieszka 715 rzymskich katolików, należących do parafii w Narewce.

  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Gmina Białowieża to gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.

  Gminę zamieszkują też nieliczni baptyści, luteranie i Świadkowie Jehowy.

  Podstrony: [1] [2] 3 [4]



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat bielski - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bielsk Podlaski.
  Krynica – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka, na skraju Puszczy Ladzkiej. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa białostockiego.
  Lewkowo Stare (czasowo Stare Lewkowo) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka, nad Narewką, w bezpośrednim sąsiedztwie wsi Lewkowo Nowe.
  Olchówka (wymowa miejscowa Alichouka − z akcentem na środkową sylabę) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka. Wieś położona jest na skraju Puszczy Białowieskiej, przy drodze z Narewki do Masiewa. Na łąkach otaczających wieś można zimą spotkać żubry, które z puszczy wychodzą w celu poszukiwana pokarmu − siana w stogach i brogach (brogi − wiaty do składowania siana na łąkach). Ludność wsi w większości emeryci – zajmuje się rolnictwem i pracą w lesie. We wsi działa warsztat drzewny.
  Stare Masiewo, Masiewo I, Masiewo Stare – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.
  Rezerwat przyrody Gnilec — florystyczny rezerwat przyrody położony na terenie Puszczy Białowieskiej, w gminie Narewka, w województwie podlaskim, o powierzchni 37,21 ha.
  Eliaszuki – (białorus. Ляшукі, Liaszuki) wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.