• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Narewka - gmina  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Nowa Łuka – wieś w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka. Najmłodsza wieś w województwie.{{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Podlewkowie – wieś w Polsce, położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.
  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 31 grudnia 2017 roku.

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Narewka w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Narewka.png

  Sołectwa[ | edytuj kod]

  Babia Góra, Eliaszuki, Grodzisk, Guszczewina, Janowo, Krynica, Leśna, Lewkowo Nowe, Lewkowo Stare, Michnówka, Mikłaszewo, Narewka, Nowa Łuka, Nowe Masiewo, Ochrymy, Olchówka, Planta, Podlewkowie, Siemianówka, Skupowo, Stare Masiewo, Tarnopol, Zabłotczyzna

  Miejscowości podstawowe bez statusu sołectwa: Bernacki Most, Łuka, Pasieki, Stoczek, Świnoroje

  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Gmina Białowieża to gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat bielski - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bielsk Podlaski.
  Krynica – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka, na skraju Puszczy Ladzkiej. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa białostockiego.
  Lewkowo Stare (czasowo Stare Lewkowo) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka, nad Narewką, w bezpośrednim sąsiedztwie wsi Lewkowo Nowe.
  Olchówka (wymowa miejscowa Alichouka − z akcentem na środkową sylabę) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka. Wieś położona jest na skraju Puszczy Białowieskiej, przy drodze z Narewki do Masiewa. Na łąkach otaczających wieś można zimą spotkać żubry, które z puszczy wychodzą w celu poszukiwana pokarmu − siana w stogach i brogach (brogi − wiaty do składowania siana na łąkach). Ludność wsi w większości emeryci – zajmuje się rolnictwem i pracą w lesie. We wsi działa warsztat drzewny.
  Stare Masiewo, Masiewo I, Masiewo Stare – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.
  Rezerwat przyrody Gnilec — florystyczny rezerwat przyrody położony na terenie Puszczy Białowieskiej, w gminie Narewka, w województwie podlaskim, o powierzchni 37,21 ha.
  Eliaszuki – (białorus. Ляшукі, Liaszuki) wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Narewka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.