Na kolana

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Na kolana – singel Kasi Cerekwickiej wydany w 2006 roku. Promował płytę Feniks. Kompozytorem i producentem utworu jest Piotr Siejka, a autorką tekstu Kasia Cerekwicka. Piosenka brała udział w konkursie Piosenka dla Europy 2006, który wybierał polskiego reprezentanta na 51. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbył się w maju 2006, w Olympic Indoor Hall w Atenach. W finale preselekcji, utwór uzyskał 10 punktów dzięki głosom jurorów oraz siedem w głosowaniu telewidzów, co po zsumowaniu obu punktacji dało 17 punktów - tyle samo ile zespół Ich Troje, który ostatecznie poprzez zdobyciu większej liczby głosów widzów, wygrał preselekcje.

Olympic Indoor Hall, O.A.K.A Olympic Indoor Hall (gr. O.A.K.A Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο), również nazywana Hala Olimpijska Nikosa Galisa (od 2016) – hala w Atenach. Była największą krytą halą używaną do organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004. Jest jedną z największych hal w Europie, i największą w Grecji. Znajduje się w Olimpijskim Kompleksie Sportowym Aten, w którym jest drugim pod względem wielkości obiektem, po Stadionie Olimpijskim. Znajduje się niedaleko przystanku Irini ateńskiego metra. Piosenka dla Europy 2006 – polskie selekcje do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się na Stadionie Olimpijskim w Atenach. Finał eliminacji odbył się 28 stycznia 2006 roku w Studiu 5 w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 w Warszawie, wygrał w nim zespół Ich Troje z utworem „Follow My Heart”.

Notowania[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ich Troje jedzie na Eurowizję!, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-07-01] (pol.).
  2. Na kolana – Kasia Cerekwicka :: POPlista :: Audycje :: RMF FM – lista przebojów.
  3. RDN Lista przebojów. rdn.pl, 18 lutego 2006. [dostęp 2014-01-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-02-08)].
Ateny (nowogr. Αθήνα = Athina, st.gr. Ἀθῆναι = Athenai, łac. Athenae) – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej.Ich Troje – polski zespół pop-rockowy założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Grupa tworzy piosenki głównie w języku polskim, ale także w innych językach, jak niemieckim, angielskim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Był reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji w 2003 w Rydze (z piosenką Keine Grenzen - Żadnych Granic zajął 7. miejsce) oraz w 2006 w Atenach (z piosenką Follow My Heart nie weszli do finału, plasując się na 11. miejscu w półfinale).
Reklama