nTalk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

nTalk – zlikwidowany kanał telewizyjny o tematyce talk shows należący do ITI Neovision. Kanał można było oglądać jedynie na platformie n.

Oprah Gail Winfrey (ur. 29 stycznia 1954 w Kosciusko, w stanie Missisipi w USA) – amerykańska prezenterka telewizyjna i aktorka, miliarderka.Jay Leno, właściwie James Douglas Muir-Leno (ur. 28 kwietnia 1950), amerykański komik, najbardziej znany z prowadzenia programu The Tonight Show nadawanego na stacji telewizyjnej NBC, nad którym objął pieczę w 1992 roku i prowadził do roku 2009, kiedy tę rolę przejął Conan O’Brien. W 2010 roku Jay Leno na powrót stał się gospodarzem programu. Komik jest także właścicielem Big Dog Productions, spółki biorącej udział w tworzeniu The Tonight Show.

W ramówce nTalk obecne były programy amerykańskich gwiazd, takich jak David Letterman, Jay Leno, Conan O’Brien, Rachael Ray czy Oprah Winfrey. Programy te emitowane były w kilka dni po premierze w amerykańskich mediach. Emitowane były także polskie programy, takie jak Kuba Wojewódzki, Szymon Majewski Show czy Rozmowy w toku.

Conan Christopher O’Brien (ur. 18 kwietnia 1963) – amerykański komik, scenarzysta telewizyjny, gospodarz programów Late Night with Conan O’Brien i The Tonight Show with Conan O’Brien na kanale NBC oraz Conan na kanale TBS.David Michael Letterman (ur. 12 kwietnia 1947 roku w Indianapolis) – amerykański prezenter telewizyjny, gospodarz talk show, komik, producent telewizyjny.

W czerwcu 2009 roku ITI podjął decyzje o zamknięciu stacji z dniem 28 czerwca 2009 roku.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ruszył nTalk, gadzetomania.pl [dostęp 2021-06-03] (pol.).
  2. nTalk znika z wizji - do telewizji "n" dołączy ID, Media2.pl [dostęp 2021-06-03] (pol.).
Szymon Majewski Show (w skrócie SMS) – telewizyjny program rozrywkowy nadawany co tydzień w poniedziałek od 5 września 2005 do 13 czerwca 2011 przez stację TVN i prowadzony przez Szymona Majewskiego.
Reklama