Municipal Stadium (Sherbrooke)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Municipal Stadiumstadion sportowy w Sherbrooke, w Kanadzie. Może pomieścić 4000 widzów. Obiekt został otwarty w 1976 roku, tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Montrealu, podczas których stadion był jedną z czterech aren turnieju piłkarskiego.

Wyniki turnieju piłki nożnej odbywającego się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1976 w Montrealu. Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal przegrywając w finale z NRD 1–3.{{IO infobox}} Nieznane pola: "szer_grafiki". XXI Letnie Igrzyska Olimpijskie (oficjalnie Igrzyska XXI Olimpiady) odbyły się w 1976 roku w Montrealu (Kanada).

Stadion powstał wewnątrz nieistniejącego już toru wyścigowego. Pierwotnie został wyposażony w 400-metrową bieżnię lekkoatletyczną i został oddany do użytku w 1976 roku, tuż przed igrzyskami. Murawa obiektu została wyposażona w system drenażu, a sam stadion na czas igrzysk otrzymał tymczasowe trybuny, które dały mu pojemność 10 000 widzów. Obok głównego stadionu, również wewnątrz toru wyścigowego powstało także boisko treningowe. Podczas igrzysk na stadionie odbyły się dwa spotkania fazy grupowej (21 lipca: Francja – Gwatemala 4:1 oraz 23 lipca: Meksyk – Gwatemala 1:1) i jeden ćwierćfinał turnieju olimpijskiego (25 lipca: Związek Radziecki – Iran 2:1). Po igrzyskach na dłużej pozostawiono jedynie trybuny od północno-wschodniej strony boiska, pozostałe zostały przeniesione na różne inne obiekty w mieście. Około 2010 roku na stadionie zlikwidowano bieżnię lekkoatletyczną, a boisko wyposażono w syntetyczną nawierzchnię.

Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.Google Earth - program komputerowy, którego producentem jest amerykańska firma Keyhole Inc. kupiona w 2004 roku przez Google. Umożliwia wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych, panoram zrobionych z poziomu ulicy, oraz różnego rodzaju informacji geograficznych i turystycznych. Program dostępny jest w 3 wersjach: do użytku domowego przeznaczona jest wersja Google Earth Free, za którą firma nie pobiera opłat, jednak wyświetlane są w niej niewielkie reklamy tekstowe, natomiast wersje Plus i Pro są płatne (odpowiednio 20$ i 400$ rocznie; tylko wersja Pro umożliwia zastosowanie w celach komercyjnych). Google Earth oferuje te same zdjęcia co Google Maps (brak natomiast oddzielnej mapy drogowej) oraz szereg dodatkowych funkcji. Od 10 maja 2007 aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Stadiums in Canada Québec (ang.). www.worldstadiums.com. [dostęp 2013-04-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-16)].
  2. Matches (ang.). www.fifa.com. [dostęp 2013-04-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-02)].
  3. Official Report of the Games of the XXIst Olympiad Montréal 1976 (Volume 2). Ottawa: 1978, s. 208–211.
  4. Narzędzie "suwak czasu" w Google Earth.
Reklama