Montrose (Pensylwania)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Montrose – miasto w Stanach Zjednoczonych, w północno-wschodniej części stanu Pensylwania, w hrabstwie Susquehanna. Jest siedzibą władz hrabstwa. W 2000 roku, miasto liczyło 1664 mieszkańców.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Feature Detail Report for: Climate Montrose, Pennsylvania (ang.). The Geographic Names Information System (GNIS). [dostęp 2018-06-13].
  2. Montrose, Pennsylvania Population Census 2010 and 2000 (ang.). CensusViewer. [dostęp 2018-06-13].
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Susquehanna – hrabstwo w stanie Pensylwania w USA. Populacja liczy 43356 mieszkańców (stan według spisu z 2010 roku).
Reklama