Mobile TeleSystems

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mobile TeleSystems lub MTS – największy operator telefonii komórkowej w Rosji i krajach WNP. Ma on ponad 66 milionów klientów. Sieć MTS działa w standardzie GSM. MTS posiada aktualnie licencje świadczenia usług w 87 regionach z 89 regionów w Rosji oraz na terytoriach Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu i Turkmenistanu. Według raportu analityków „Wireless Intelligence” (dane opisujące sytuację w pierwszym kwartale 2009) grupa Mobile TeleSystems znajdowała się na 9. miejscu na liście największych operatorów telefonii komórkowej na świecie (92,3 miliona sprzedanych subskrypcji).

Indeks RTS (od ang. Russia Trading System) – indeks giełdowy 50 największych spółek notowanych na Moskiewskej Giełdzie Papierów Wartościowych (Московская биржа). Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. zestawienie cytowane przez wortal "Fierce Wireless". [dostęp 2009-07-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-07-04)].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna strona internetowa (ros.)
  • Reklama