• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miss Polonia  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  World Miss University (Koreański: 월드 미스 유니버 시티) – międzynarodowy konkurs piękności organizowany co roku w Seulu, w Korei Południowej od 1986 roku, ze średnią około 40 uczestników każdego roku.Miss Morza Bałtyckiego, Miss Baltic Sea – konkurs piękności rozgrywany od 1990. W 2006 roku konkurs zmienił nazwę na Miss Baltic Sea & Scandinavia (Miss Krajów Bałtyckich i Skandynawii) z powodu połączenia konkursu z Miss Skandynawii.
  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • Miss Polonia
 • Z Archiwum Miss / Miss Polonia
 • Paulina Krupińska (ur. 22 czerwca 1987 w Piastowie) – polska modelka, zdobywczyni tytułu Miss Polonia 2012. W finale konkursu reprezentowała woj. mazowieckie.Hotel Polonia Palace – hotel zlokalizowany w centrum Warszawy w Al. Jerozolimskich 45 (wcześniej Al. Jerozolimskie 39) róg ulicy Poznańskiej.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Konkurs piękności - wybory w formie zawodów mające na celu wyłonienie najpiękniejszej osoby. Oceniana jest zazwyczaj uroda, a także osobowość, zaprezentowane umiejętności oraz odpowiedzi na pytania zadane przez jury konkursowe.
  Miss Grand International – coroczny, międzynarodowy konkurs piękności oraz tytuł jaki otrzymuje zwyciężczyni po jego wygraniu. Został założony w 2013 roku przez tajlandzką firmę Miss Grand International. Pierwszy konkurs piękności Miss Grand International odbył się w Bangkok, Tajlandia w 2013 roku. Wygrała go Janelee Marcus Chaparro Colón z Puerto Rico, została Miss Grand International 2013.
  Tadeusz Kamil Marcjan Żeleński, pseud. Boy (ur. 21 grudnia 1874 w Warszawie, zm. 4 lipca 1941 we Lwowie) – polski lekarz, krytyk literacki i teatralny, pisarz, poeta-satyryk, kronikarz, eseista, tłumacz literatury francuskiej, działacz społeczny, wolnomularz. Współpracownik i partner Ireny Krzywickiej, propagował świadome macierzyństwo, antykoncepcję i edukację seksualną.
  Miss Earth (pol. Miss Ziemi) - trzeci co do wielkości międzynarodowy konkurs piękności na świecie, odbywający się od 2001 - 2009 na Filipinach. W 2010 konkurs poraz pierwszy odbył sie w Wietnamie, obecny konkurs odbędzie sie w Indonezji.
  Miss Polski – konkurs piękności organizowany w Polsce pod nazwą Miss Polski od 1990 roku przez firmę Missland Sp. Z o.o. Zwyciężczyni reprezentuje Polskę na konkursie Miss World.
  Miss Universe (pol. Miss Uniwersum) – coroczny, międzynarodowy konkurs piękności oraz tytuł jaki otrzymuje zwyciężczyni po jego wygraniu. Został założony w 1952 roku przez kalifornijską firmę odzieżową Pacific Mills. Widowisko należało do Kayser-Roth, a następnie Gulf and Western Industries. W 1996 przejął je Donald Trump. Pomimo ciągłej rywalizacji z konkursem piękności Miss World, Miss Universe zachowuje pozycję najbardziej prestiżowego konkursu piękności w wielu krajach, szczególnie w Ameryce Łacińskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.