Mishima (miasto)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mishima (jap. 三島市 Mishima-shi) – miasto w Japonii, w prefekturze Shizuoka (środkowe Honsiu).

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

Położenie[ | edytuj kod]

Miasto leży we wschodniej części prefektury Shizuoka, u stóp południowych zboczy góry Fudżi, u nasady półwyspu Izu. Graniczy z:

 • Susono
 • Numazu
 • Hakone


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Epoka Edo (jap. 江戸時代, Edo-jidai, 1603-1868) – okres w historii Japonii, w którym rzeczywistą władzę sprawowali sioguni z rodu Tokugawa.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Numazu (jap. 沼津市, Numazu-shi) - miasto w Japonii, w prefekturze Shizuoka, w środkowej części wyspy Honsiu, nad zatoką Suruga (Ocean Spokojny).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Lishui (chin.: 丽水; pinyin: Líshuǐ) – miasto o statusie prefektury miejskiej we wschodnich Chinach, w prowincji Zhejiang. W 2010 roku liczba mieszkańców miasta wynosiła 98 007. Prefektura miejska w 1999 roku liczyła 2 473 366 mieszkańców.
  Hakone (jap. 箱根町, Hakone-machi) - miejscowość w Japonii, na wyspie Honsiu, w prefekturze Kanagawa, u stóp góry Fudżi. W 2010 r. miejscowość tę na powierzchni 92,82 km² zamieszkiwało 13 371 osób.

  Reklama