• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • MiniDVD

  Przeczytaj także...
  GameCube – konsola gier wideo szóstej generacji, wyprodukowana i wydana w 2001 przez japońskie przedsiębiorstwo Nintendo. Konsola, zgodnie z nazwą, ma kształt kostki, do której podłączane są kontrolery.DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.
  Centymetr (symbol: cm) – jednostka długości, podwielokrotność metra, równa 10 m, czyli 1/100 m. Składa się z 10 milimetrów. Centymetr jest jednostką podstawową w układzie jednostek miar CGS (centymetr gram sekunda). W notacji naukowej można go zapisać jako 1 E-2 m, czyli 1 · 10 m.
  Porównanie standardowej płyty DVD i MiniDVD

  MiniDVD (Mini DVD albo miniDVD) – płyta DVD mająca 8 cm średnicy.

  Produkowanie tych płyt, było zapoczątkowane na wzór MiniCD, które również miały 8 cm średnicy i zasłynęły z tego, że głównie były wykorzystywane do nagrywania singli muzycznych. Później zrodziły się MiniDVD, które służyły do nagrywania teledysków.

  Większość urządzeń multimedialnych posiadających tzw. tackę, są przystosowane do odczytywania tych nośników, poprzez specjalnie wgłębienie, w którym jesteśmy w stanie umieścić płytkę.

  Kamera cyfrowa (ang. DVC – Digital Video Camcorder) – urządzenie rejestrujące obraz i dźwięk oraz zapisujące sygnał audiowizualny w postaci cyfrowej, najczęściej na taśmie Digital Video w kasetach DV albo MiniDV, na płycie DVD, karcie pamięci czy dysku twardym.Średnica okręgu lub sfery – dowolny odcinek o końcach należących do tej figury i przechodzący przez jej środek symetrii.
  Płyta miniDVD na tacce napędu DVD

  MiniDVD było też wykorzystywane w kamerach cyfrowych, konsoli Nintendo GameCube oraz jako nośnik oprogramowania komputerowego takiego jak sterowniki.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Kamera cyfrowa
 • Reklama

  Czas generowania strony: 1.724 sek.