Minecraft Dungeons

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Minecraft Dungeonsprzygodowa gra akcji z elementami RPG stworzona przez Mojang Studios i wydana przez Xbox Game Studios 26 maja 2020. Jest dostępna na Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Grę oparto na silniku Unreal Engine 4.

Unreal Engine – silnik gry wyprodukowany przez firmę Epic Games. Pierwotnie wykorzystywany w grach FPP, z czasem zaczął być wykorzystywany również w grach komputerowych typu RPG, MMORPG oraz w tak zwanych skradankach.Xbox One – trzecia konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Oficjalna prezentacja konsoli odbyła się 21 maja 2013 roku, zaś 22 listopada 2013 roku sprzęt został wydany w 13 krajach.

Rozgrywka[ | edytuj kod]

W przeciwieństwie do Minecrafta, w grze nie ma otwartego świata ani możliwości budowania. Lochy są generowane proceduralnie, wypełnione pułapkami i potworami. Minecraft Dungeons jako jedna z niewielu gier tego typu, nie ma systemu klas. Grać można w pojedynkę lub ze znajomymi – maksymalnie do czterech osób. Celem gry jest uratowanie mieszkańców wioski i pokonanie Arch-Illagera.

PlayStation 4 (PS4) – czwarta z rodziny PlayStation konsola gier wideo firmy Sony Computer Entertainment. Należy do ósmej generacji konsol.Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2020 roku w grach komputerowych. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Mojang Studios (wcześniej jako Mojang Specifications i Mojang AB) – szwedzki producent gier komputerowych z siedzibą w Sztokholmie. Spółka została założona w 2009 przez Markusa Perssona i w czerwcu 2013 roku zatrudniała 32 pracowników.
Przygodowe gry akcji lub gry przygodowo-zręcznościowe (z ang. action adventure) to gry komputerowe i wideo, które łączą elementy gatunków gier przygodowych z różnymi elementami gier akcji. Pierwszą znaną grą tego gatunku jest wydana na Atari 2600 gra Adventure (1978), chociaż często za twórcę tego gatunku uznaje się koncern Nintendo wydaniem The Legend of Zelda (1986). Wraz ze spadkiem popularności gier przygodowych, przygodowe gry akcji zyskały większą sławę. Efektem ubocznym jest fakt, że czasem przygodowe gry akcji przez graczy konsolowych nazywane są po prostu grami przygodowymi.
Metacritic – amerykańska strona internetowa agregująca recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków. W 2005 stronę przejęło przedsiębiorstwo CNET Networks.
Xbox Game Studios (poprzednio Microsoft Studios i Microsoft Game Studios) – oddział przedsiębiorstwa Microsoft, odpowiedzialny za rozwój i publikację gier na konsole Xbox, Xbox 360, Xbox One oraz system Microsoft Windows. Studio powstało w 2002 roku równolegle do premiery konsoli Xbox. Microsoft Studios publikuje i opracowuje gry we współpracy z innymi studiami deweloperskimi, następnie wydając je również pod ich znakiem.
Fabularna gra akcji (ang. action role-playing game, action RPG) – odmiana cRPG, w których system walki został zapożyczony z gatunków gier akcji.
Minecraft – niezależna gra komputerowa z otwartym światem tworzona w języku Java pierwotnie przez Markusa Perssona. Następnie rozwijana przez firmę, którą założył za uzyskane dochody ze sprzedaży – Mojang AB. Inspiracją dla autora gry były gry Infiniminer, Dwarf Fortress oraz Dungeon Keeper. Od 1 grudnia 2011 roku głównym projektantem gry jest Jens Bergensten.

Reklama