• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Millennium - album

  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Boysband – grupa wokalna muzyki pop, składająca się z młodych mężczyzn. Utwory wykonywane przez boysbandy są skierowane do nastoletniej młodzieży.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Millennium – trzeci album amerykańskiego boysbandu Backstreet Boys wydany w 1999 roku przez Zomba Recording Corporation.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Płyta zawiera 14 utworów (w tym 2 dodatki) i trwa niespełna godzinę. Materiał zarejestrowano w Sztokholmie i Orlando. Na krążku znalazły się 4 single. Album dedykowany jest Denizzowi Poppowi w podziękowaniu za to, co zrobił dla zespołu.

  W ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży rozszedł się w ilości 1 134 000 egzemplarzy. Album przez 10 tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście „Billboard 200”. Został również uznany za „album roku” na Grammy Awards. Zajmował pierwsze miejsca list przebojów w 26 krajach na całym świecie.

  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).Backstreet Boys – amerykański zespół muzyki pop założony w 1993 roku, uznawany za jeden z najpopularniejszych boysbandów kultury masowej.

  W Polsce nagrania uzyskały status złotej płyty.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Larger Than Life" (Max Martin, Kristian Lundin, Brian T.Littrell) – 3:52
  2. "I Want It That Way (Max Martin, Andreas Carlsson) – 3:33
  3. "Show Me The Meaning Of Being Lonely" (Max Martin, Herbert Crichlow) – 3:54
  4. "It's Gotta Be You" (Max Martin, R.J.Lange) – 2:56
  5. "I Need You Tonight" (Andrew Fromm) – 4:23
  6. "Don't Want You Back" (Max Martin) – 3:25
  7. "Don't Wanna Lose You Now" (Max Martin) – 3:54
  8. "The One" (Max Martin, Brian T.Littrell) – 3:45
  9. "Back To Your Heart" (Kevin Richardson, Gary Baker, Jason Blume) – 4:21
  10. "Spanish Eyes" (Andrew Fromm, Sandy Linzer) – 3:53
  11. "No One Else Comes Close" (Joe Thomas, Gary Baker, Wayne Perry) – 3:42
  12. "The Perfect Fan" (Brian T.Littrell, Thomas L.Smith) – 4:13
  13. "I'll Be There For You" (Gary Baker, Wayne Perry, Timmy Allen) – 4:37
  14. "You Wrote The Book On Love" (Gary Baker, Wayne Perry, Butch Johnson) – 4:38

  Wydania[ | edytuj kod]

 • Azjatycka edycja albumu zawierała piosenkę "I'll Be There For You", australijska "You Wrote The Book On Love", wersja japońska zawierała inne dodatki
 • W niektórych wydaniach wraz z płytą można było dostać karty kolekcjonerskie
 • Na niektórych krążkach pojawiły się zremiksowane piosenki "Larger Than Life" i "Show Me The Meaning of Being Lonely"
 • Edycja "The Multi-Platinum Edition" wydana później (z piosenką "I'll Be There For You") zawierała kasetę VCD z teledyskami z tego albumu
 • Single[ | edytuj kod]

  1. "I Want It That Way" – 1999
  2. "Larger Than Life" – 1999
  3. "Show Me The Meaning Of Being Lonely" – 2000
  4. "The One" – 2000

  Miejsca na najważniejszych listach przebojów[ | edytuj kod]

  Album

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Orlando – miasto leżące w regionie usianym jeziorami, w południowej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Floryda. Według danych z 2019 roku liczy 287,4 tys. mieszkańców i jest czwartym co do wielkości miastem Florydy. Obszar metropolitalny Orlando–Kissimmee–Sanford obejmuje ponad 2,6 mln mieszkańców.

  Single

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Złote płyty CD przyznane w 1999 roku, ZPAV [dostęp 2020-08-03].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.604 sek.