Millard Evelyn Tydings

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Millard Evelyn Tydings (ur. 6 kwietnia 1890, zm. 9 lutego 1961) – amerykański polityk związany z Partią Demokratyczną.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Komisja Sił Zbrojnych Senatu Stanów Zjednoczonych (ang. United States Senate Committee on Armed Services) jest jedną ze stałych (standing) komisji izby wyższej Kongresu Stanów Zjednoczonych. W gestii jej kompetencji leży wszelkie ustawodawstwo w kwestii amerykańskich sił zbrojnych oraz innych spraw bezpośrednio z nimi związanych.

W latach 19231927 był przedstawicielem drugiego okręgu wyborczego w stanie Maryland w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, a w latach 19271951 reprezentował ten stan w Senacie Stanów Zjednoczonych.

Jego syn, Joseph Davies Tydings, również został wybrany senatorem Stanów Zjednoczonych z Maryland.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Biografia w Biographical Directory of the United States Congress (ang.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  Lista senatorów Stanów Zjednoczonych ze stanu Maryland – zgodnie z trzecim paragrafem pierwszego artykułu Konstytucji Stanów Zjednoczonych w senacie Stanów Zjednoczonych zasiada dwóch senatorów z każdego stanu. Senatorzy wybierani są na okres 6 lat, czyli trzy kadencje Kongresu Stanów Zjednoczonych i podzieleni są na trzy klasy. Z Marylandu wybierani są senatorzy 1. i 3. klasy.
  Drugi okręg wyborczy w Maryland co dwa lata wybiera swojego przedstawiciela do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. W 2008 roku w skład okręgu wchodzą części hrabstw Anne Arundel, Baltimore i Harford, oraz część miasta Baltimore. Przedstawicielem okręgu w 110. Kongresie Stanów Zjednoczonych jest demokrata, Charles Albert Ruppersberger III.
  Joseph Davies Tydings (ur. 4 maja 1928 w Asheville, Karolina Północna) – amerykański prawnik i polityk. W latach 1965–1971 reprezentował stan Maryland w Senacie Stanów Zjednoczonych wybrany z ramienia Partii Demokratycznej.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Senat Stanów Zjednoczonych (ang. United States Senate) – ciało ustawodawcze, izba wyższa amerykańskiego Kongresu – dwuizbowego parlamentu federalnego. Senatorowie wybierani są na 6-letnią kadencję. Wybory do Senatu odbywają się co 2 lata, w każdych Amerykanie głosują na 1/3 składu izby. Ponieważ każdy stan ma dwa miejsca w Senacie, zwykle 2/3 stanów bierze udział w wyborach do Senatu w każdym dwuletnim cyklu. Ponadto stosunkowo często odbywają się wybory uzupełniające w poszczególnych stanach, gdy urzędujący senator odejdzie z izby podczas swojej kadencji.
  Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, ang. United States House of Representatives – organ ustawodawczy, izba niższa Kongresu Stanów Zjednoczonych.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama