Mikstat (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mikstatgmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Obejmuje północną część powiatu. Przez gminę przebiega droga wojewódzka nr 447 Antonin-Grabów nad Prosną.

Gmina Ostrzeszów – – to gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, położona w centrum powiatu ostrzeszowskiego.Gmina Sieroszewice (1934-1954 gmina Sieroszewice Nowe) – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim.

Siedziba gminy to miasto Mikstat.

Według danych z 31 grudnia 2017 roku gminę zamieszkiwało 6081 osób.

Położenie gminy[ | edytuj kod]

Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

 • Grabów nad Prosną
 • Ostrzeszów
 • Przygodzice
 • Sieroszewice


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.
  Powiat ostrzeszowski – powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Ostrzeszów.
  Grabów nad Prosną (niem. Grabow) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim, w Kotlinie Grabowskiej, nad Prosną, w Kaliskiem, na ziemi wieluńskiej; siedziba gminy Grabów nad Prosną; zakłady przemysłu spożywczego.
  Mikstat (niem. Mixtadt, Mixstadt, Mixtad) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mikstat.
  Kotlina Milicka lub Kotlina Odolanowska (318.34) – mezoregion fizycznogeograficzny w środkowo-zachodniej Polsce, stanowiący wschodnią część Obniżenia Milicko-Głogowskiego. Region graniczy od północy z Wysoczyzną Kaliską, od północnego zachodu z Kotliną Żmigrodzką, od zachodu i południa ze Wzgórzami Twardogórskimi a od wschodu ze Wzgórzami Ostrzeszowskimi. Kotlina Milicka leży na pograniczu województw dolnośląskiego i wielkopolskiego.
  Antonin – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim, w gminie Przygodzice, licząca około 470 mieszkańców. Wieś pełni rolę ośrodka turystycznego na skraju Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy z kąpieliskiem i domkami kempingowymi. Przy pałacu zaczyna się teren rezerwatu przyrodniczego "Wydymacz".
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.

  Reklama