Micro-Star International

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karta graficzna MSI GTX 770 Lightning

Micro-Star International Co., Ltd (MSI) – tajwańskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Nowym Tajpej, Tajwan. Projektuje, rozwija i dostarcza sprzęt komputerowy, powiązane produkty i usługi, w tym laptopy, komputery stacjonarne, płyty główne, karty graficzne, komputery All-in-One, serwery, komputery przemysłowe, urządzenia peryferyjne do komputerów PC, samochodowe produkty rozrywkowo-informacyjne itp.

Laptop (po polsku – przenośny komputer ang. lap – kolana, top – na wierzchu), nazywany również notebook – przenośny komputer osobisty. Inne zminiaturyzowane komputery (mniejsze od laptopów) to netbooki, palmtopy (np. Palm lub Pocket PC) lub smartfony.Bao’an – jedna z siedmiu dzielnic Shenzhen, w prowincji Guangdong, w Chińskiej Republice Ludowej. Powierzchnia dzielnicy wynosi 733 km² i jest zamieszkana przez 430 000 mieszkańców.

Przedsiębiorstwo jest notowane na Tajwańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i zostało założone w sierpniu 1986 r. przez 5 osób – Xu Xianga, Huang Jinqinga, Lin Wentonga, Yu Xian’nenga i Lu Qilonga. Najpierw wystartowali w Nowym Tajpej, na Tajwanie. MSI rozszerzyło później działalność na Chiny Kontynentalne, zakładając fabrykę Bao’an w Shenzhen w 2000 r. i zakładając ośrodki badawczo-rozwojowe w Kunshan 2001 roku. Zapewnia również globalną obsługę gwarancyjną w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej / Południowej, Azji, Australii i Europie.

Kunshan (chiń. upr. 昆山; chiń. trad. 崑山; pinyin: Kūnshān) – miasto w Chinach, w prowincji Jiangsu. W 2010 roku liczyło 1 118 617 mieszkańców. Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.

Przedsiębiorstwo jest sponsorem wielu zespołów e-sportowych i jest także gospodarzem międzynarodowej imprezy MSI Masters Gaming Arena (wcześniej znanej pod nazwą MSI Beat IT). Najwcześniejszy konkurs Beat IT odbył się w 2010, podczas którego Evil Geniuses zdobyli zwycięstwo.

Slogan firmy w 2017 roku: „TRUE GAMING. SOME ARE PC, WE ARE GAMING”.

Komputer stacjonarny (ang. desktop – na biurko) – rodzaj komputera osobistego, który zwykle jest na stałe umiejscowiony przy biurku. Składa się z co najmniej trzech zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury.Socket 7 jest fizyczną i elektryczną specyfikacją gniazd przeznaczonych dla procesorów Pentium firmy Intel oraz dla procesorów z nimi kompatybilnych. Zastąpił gniazdo typu Socket 5, w stosunku do którego dodano jeden dodatkowy pin i wprowadzono drugie napięcie zasilające procesor. Zachowano kompatybilność wsteczną, więc każdy procesor typu Socket 5 może być umieszczony w podstawce Socket 7.

Działania[ | edytuj kod]

Przedsiębiorstwo posiada główne biura, które zlokalizowane są w Zhonghe, Nowej Tajpej oraz Tajwanie. Mieści się w nich wiele różnych działów oraz usług.

Początkowo produkcja miała miejsce w zakładach na Tajwanie.

Przedsiębiorstwo ma oddziały w Amerykach, Europie, Azji, Australii i Południowej Afryce. Od 2015 roku firma działa globalnie w ponad 120 krajach, obejmujących obie Ameryki, Europę / Bliski Wschód / Afrykę (EMEA) i region Azji-Pacyfik.

Karta graficzna – karta rozszerzeń komputera odpowiedzialna za renderowanie grafiki i jej konwersję na sygnał zrozumiały dla wyświetlacza.Set-top box (przystawka STB, dekoder STB) – elektroniczne urządzenie podłączane do telewizora. Umożliwia odtwarzanie video, dźwięku, przeglądanie stron internetowych, granie w gry komputerowe itp. Set-top box wykorzystuje w tym celu najczęściej antenę satelitarną, ale może wykorzystywać również łącze ethernetowe, łącze telewizji kablowej, linię telefoniczną (włączając w to DSL/ADSL) albo nawet zwykłą antenę UHF/VHF.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Bliski Wschód (arab. الشرق الأوسط; hebr. המזרח התיכון; per. خاورمیانه, Xâvar-e Miyâne; przestarzałe Lewant) – region geograficzny leżący na styku Azji, Europy i Afryki.
Ameryka Środkowa (ang. Middle America) – centralny region geograficzny Ameryki. Jest definiowany jako południowa część Ameryki Północnej, w której skład wchodzą dwie części: kontynentalna (Ameryka Centralna) i wyspiarska (Karaiby). Obszar liczy około 850 000 km² powierzchni i jest zamieszkany przez ponad 90 mln ludzi.
Barebone - handlowa nazwa komputera osobistego o niestandardowej obudowie i zminimalizowanych rozmiarach przeznaczonego w zasadzie głównie do obsługi multimediów (jako domowe lub "salonowe" centrum multimedialne). Inną nazwą proponowaną głównie przez firmę Shuttle to XPC. Poza estetyczną obudową, nawiązującą stylistycznie do wież audio i kształcie zbliżonym na ogół do sześcianu (stąd popularna nazwa "kostka", "cube"). Komputer typu barebone charakteryzuje się zwykle następującymi cechami:
Intel 80486 (poprawna nazwa handlowa i486, zrezygnowano z cyfr 80 na początku, w przypadku układu iDX4 zrezygnowano także z cyfr 486) – zaprezentowany na targach Comdex w kwietniu 1989 mikroprocesor CISC produkowany przez firmę Intel należący do rodziny procesorów x86, jego poprzednikiem był 80386. "486" był ostatnim procesorem Intela którego nazwa była wyłącznie numeryczna.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Płyta główna (ang. motherboard, mainboard) – obwód drukowany urządzenia elektronicznego, na którym montuje się najważniejsze elementy, umożliwiając komunikację wszystkim pozostałym komponentom i modułom.
Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

Reklama