Michalina

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michalinaimię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, żeński odpowiednik imienia Michał. Oznacza „któż [jest] jak Bóg”. Imię to nadawane jest w tej formie w Polsce przynajmniej od 1744 roku, natomiast już w średniowieczu notowano jako żeński odpowiednik Michała formę Michaelis (łac.), zdrobniale – Michałka. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Michalina w 2018 r. zajmowała 24. miejsce w grupie imion żeńskich.

Michelle Lynn Monaghan (ur. 23 marca 1976 w Winthrop) – aktorka amerykańska. Laureatka nagrody San Diego Film Critics Society przyznawanej aktorkom za wybitne kreacje filmowe. Otrzymała ją w 2009 za rolę w filmie W drodze.Olga Tokarczuk (ur. 29 stycznia 1962 w Sulechowie) – polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog, laureatka Nagrody Literackiej Nike (2008).

Michalina | edytuj kod]

 • 19 czerwca (na pamiątkę św. Michaliny Metelli),
 • 24 sierpnia (na pamiątkę św. Marii Michaeli od Najświętszego Sakramentu),
 • 29 września (na pamiątkę św. Michała archanioła).
 • Michelle Gisin (ur. 5 grudnia 1993 w Rothenfluh) – szwajcarska narciarka alpejska, srebrna medalistka mistrzostw świata juniorów.Mihaela Buzărnescu (ur. 4 maja 1988 w Bukareszcie) – rumuńska tenisistka; jedna z czołowych zawodniczek juniorskich, przedstawicielka licznej fali rumuńskich tenisistek, która pojawiła się w rozgrywkach juniorek w 2006 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Czarodziejka z Neptuna (jap. セーラーネプチューン, Sērā Nepuchūn, Sailor Neptune) – fikcyjna postać z serii mang i anime Sailor Moon autorstwa Naoko Takeuchi. Michiru Kaiō (jap. 海王 みちる, Kaiō Michiru) można tłumaczyć także jako "Wznoszący się Król Oceanu". Czarodziejka z Neptuna jest jedną z czterech Czarodziejek Zewnętrznego Układu Słonecznego.
  Michelle Rodriguez, właściwie Mayte Michelle Rodriguez (ur. 12 lipca 1978 r. w San Antonio, Teksas w USA) – amerykańska aktorka filmowa i głosowa oraz scenarzystka.
  Michelle Dubois (czyt. dibuła) – bohaterka ’Allo ’Allo!. Michelle prowadzi podwójne życie: oficjalnie jest pracownicą urzędu pocztowego, w wolnym czasie przewodzi ruchowi oporu w Nouvion. Podobnie jak towarzyszki nosi czarny beret, prochowiec i białe podkolanówki. Za każdym razem pojawia się niespodziewanie i znika jak zjawa tylko po to, by przynieść do kawiarni nowe informacje (te wypowiedzi poprzedza zawsze formułką: „Zbierzcie się wokół... Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać!”). Jest nieco sfrustrowana, stara się jednak nad tym panować; co kilka odcinków ma nowy „genialny” plan pozbycia się angielskich lotników, z których żaden nie wypalił. Grana przez Kirsten Cooke.
  Michelle Marie Pfeiffer (ur. 29 kwietnia 1958 w Santa Ana w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka i producentka filmowa, modelka.
  Micheline Ostermeyer, po mężu Ghazarian, (ur. 23 grudnia 1922 w Rang-du-Fliers, zm. 18 października 2001 w Bois-Guillaume) – francuska lekkoatletka i pianistka.
  Kumple (ang. Skins) – brytyjski serial opowiadający o życiu grupy nastolatków z Bristolu. Premiera pierwszej serii miała miejsce 25 stycznia 2007 roku na antenie kanału E4. Tytuł serialu pochodzi od słowa skins, które w slangu brytyjskim oznacza bletkę – bibułkę do skręcania jointów bądź papierosów.
  Michelle Phillips, właśc. Holly Michelle Gilliam (ur. 4 czerwca 1944 w Long Beach, stan Kalifornia, USA) – amerykańska piosenkarka i aktorka. Zdobyła sławę jako członek popularnego w latach 60. XX wieku zespołu The Mamas & the Papas.

  Reklama