Michael Sheen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michael Christopher Sheen (ur. 5 lutego 1969 w Newport) – walijski aktor, producent i działacz polityczny.

Peter Morgan (urodzony 10 kwietnia 1963 roku w Londynie) - brytyjski scenarzysta i autor sztuk. Zdobywca Złotego Globu za najlepszy scenariusz za film Królowa.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Newport w Walii jako syn Margaret, sekretarki, i Meyricka Sheena, kierownika personelu British Steel Corporation. Ma młodszą siostrę Joanne. Kształcił się w Blaenbaglan Primary School, Glan Afan Comprehensive School i wreszcie w Neath Port Talbot College, gdzie ukończył maturę z angielskiego, dramatu i socjologii. Rozważał naukę angielskiego na uniwersytecie, ale zamiast tego zdecydował się uczęszczać do szkoły teatralnej. W 1988 przeniósł się do Londynu, gdzie w 1991 ukończył Royal Academy of Dramatic Art. Dorabiał w walijskiej restauracji typu fast food Burger Master i na drugim roku studiów otrzymał stypendium.

London Evening Standard – brytyjski darmowy dziennik popołudniowy, ukazujący się w Londynie. Gazeta wydawana jest od poniedziałku do piątku.Royal Academy of Dramatic Art (RADA, Królewska Akademia Sztuki Dramatycznej) - brytyjska uczelnia wyższa wyspecjalizowana w kształceniu aktorów oraz osób wykonujących inne zawody związane z teatrem. W sensie organizacyjnym stanowi jeden z wydziałów King’s College, który z kolei wchodzi w skład University of London. Jest najbardziej znaną szkołą teatralną w Wielkiej Brytanii i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji tego typu na świecie.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Amadeusz - dramat Petera Shaffera z 1979, luźno bazujący na życiorysach Wolfganga Amadeusza Mozarta i Antonio Salieriego.
Brian Clough (ur. 21 marca 1935 w Middlesbrough, zm. 20 września 2004 w Derby) – angielski piłkarz oraz trener piłkarski.
Ian Charleson (ur. 11 sierpnia 1949 r. w Edynburgu, Szkocji, zm. 6 stycznia 1990 r. w Londynie, w Anglii) - brytyski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.
IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
Alfred Louis Charles de Musset (ur. 11 grudnia 1810, zm. 2 maja 1857) – francuski poeta i pisarz epoki romantyzmu, członek Akademii Francuskiej.
Wszyscy moi mężczyźni (ang. Home Again) – amerykańska komedia romantyczna z 2017 roku w reżyserii Hallie Meyers-Shyer, wyprodukowany przez wytwórnię Open Road Films. Główne role w filmie zagrali Reese Witherspoon, Nat Wolff, Jon Rudnitsky, Pico Alexander, Michael Sheen i Candice Bergen.
Manchester – miasto (city) w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester. W sensie formalnym stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny.

Reklama