Miasto z wyrokiem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miasto z wyrokiem – trzyodcinkowy serial w formie reportażu historycznego. Utwór w reżyserii Wojciecha Maciejewskiego wyprodukowano w 1996. Jest to rekonstrukcja wydarzeń radomskich z czerwca 1976. Wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej i Polskiej Kroniki Filmowej oraz materiały operacyjne MSW, a także wspomnienia uczestników.

FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie. Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.

Odcinki[ | edytuj kod]

  1. Protest (40 min)
  2. Odwet (47 min)
  3. Skaza (46 min)

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Miasto z wyrokiem w bazie filmpolski.pl
  • Miasto z wyrokiem w bazie Filmweb
  • Czerwiec 1976 – określenie nadane fali strajków i protestów, które miały miejsce w PRL pod koniec czerwca 1976 r., po ogłoszeniu przez rząd Piotra Jaroszewicza wprowadzenia drastycznych podwyżek cen urzędowych na niektóre artykuły konsumpcyjne.
    Reklama