Trafford

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

(Metropolitan Borough of) Trafforddystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester w Anglii.

Dunham Massey – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 15 km na południowy zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miejscowość liczyła 475 mieszkańców.Ashton upon Mersey – dzielnica miasta Sale, w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie Trafford. Leży 1,5 km na zachód od centrum miasta Sale, 8,3 km na zachód od miasta Manchester i 261,9 km na północny wschód od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 9693 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Altrincham
 • Partington
 • Sale
 • Stretford
 • Urmston
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Ashton upon Mersey, Bowdon, Broadheath, Brooklands, Carrington, Dunham Massey, Dunham Town, Flixton, Gorse Hill, Hale Barns, Hale, Timperley, Warburton.

  Hale – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 13 km na południowy zachód od centrum miasta Manchester. Miejscowość liczy 15 315 mieszkańców.Partington – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 15 km na zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miasto liczyło 7327 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Timperley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 11 km na południowy zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miejscowość liczyła 11 049 mieszkańców.Hale Barns – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 13 km na południowy zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miejscowość liczyła 9143 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Bowdon – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 14 km na południowy zachód od centrum miasta Manchester. W 2006 miejscowość liczyła 8806 mieszkańców.
  Warburton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 17 km na południowy zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miejscowość liczyła 286 mieszkańców.
  Carrington – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 12 km na zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miejscowość liczyła 396 mieszkańców.
  Flixton – miejscowość w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. W 2011 miejscowość liczyła 10 786 mieszkańców.
  Altrincham - miasto leżące na obszarze metropolitalnym Wielki Manchester (Greater Manchester) - około 8 mil na południowy zachód od miasta Manchester. Ma ok. 40 tys. mieszkańców.
  Dunham Town – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Trafford. Leży 14 km na południowy zachód od centrum miasta Manchester.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama