Metropolitan Borough of Sefton

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Metropolitan Borough of Seftondystrykt metropolitalny, leżący na terenie hrabstwa metropolitalnego Merseyside (aglomeracja Liverpool) na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, ok. 200 mil od Londynu, położony na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey, przy jej ujściu do Morza Irlandzkiego (Liverpool Bay). Siedzibą zarządu okręgu jest miasto Bootle. Nazwa Sefton pochodzi od znajdującej się na obszarze okręgu wsi o tej samej nazwie. W skład okręgu wchodzą również: Aintree, Crosby, Formby, Maghull i Southport. Okręg Sefton graniczy bezpośrednio z miastem Liverpool i charakteryzuje się przede wszystkim przemysłem stoczniowym nad rzeką Mersey. Miastem partnerskim Sefton jest Gdańsk.

Waterloo – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 10 km na północ od centrum Liverpool i 295 km na północny zachód od Londynu.Churchtown – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 29 km na północ od centrum Liverpool i 307 km na północny zachód od Londynu.

Sefton od 3 listopada 2005 dąży do uzyskania statusu terytorium Sprawiedliwego Handlu.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Bootle
 • Crosby
 • Formby
 • Maghull
 • Southport


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Woodvale – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 22 km na północ od centrum Liverpool i 304 km na północny zachód od Londynu.
  Brighton-le-Sands – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 10 km na północ od centrum Liverpool i 295 km na północny zachód od Londynu.
  Freshfield – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 19 km na północ od centrum Liverpool i 303 km na północny zachód od Londynu.
  Kennessee Green – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 13 km na północ od centrum Liverpool i 293 km na północny zachód od Londynu.
  Blundellsands – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 10 km na północny zachód od centrum Liverpool i 296 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 11 514 mieszkańców.
  Southport – miasto w północno-zachodniej Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Merseyside, w dystrykcie Sefton, położone nad Morzem Irlandzkim, około 32 km na północ od Liverpoolu. Liczba ludności w 2001 roku wynosiła 99456 mieszkańców.
  Carr Houses – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Sefton. Leży 15 km na północ od centrum Liverpool i 298 km na północny zachód od Londynu.

  Reklama