Metropolitan Borough of Knowsley

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Metropolitan Borough of Knowsleydystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym Merseyside w Anglii.

Cronton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Knowsley. Leży 15 km na wschód od centrum Liverpool i 275 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1379 mieszkańców.Prescot - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie North West England, w hrabstwie Merseyside. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 11 184 osób.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Halewood
 • Huyton
 • Kirkby
 • Prescot
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Bowring Park, Cronton, Knowsley, Page Moss, Roby, Stockbridge Village, Tarbock, Whiston.

  Na terenie dystryktu znajduje się Knowsley Safari Park.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Page Moss – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Knowsley. Leży 9 km na wschód od centrum Liverpool i 283 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 7401 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Merseyside – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północno-zachodniej Anglii, w regionie North West England, położone nad Zatoką Liverpoolską i estuarium rzeki Mersey. Hrabstwo, obejmujące aglomerację miasta Liverpool, utworzone zostało w 1974 roku na pograniczu historycznych hrabstw Lancashire i Cheshire.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Kirkby - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie North West England, w hrabstwie Merseyside. W 2001 roku miasto to zamieszkiwało 40 472 osób.
  Halewood – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Knowsley. Leży 11 km na południowy wschód od centrum Liverpool i 276 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 20 309 mieszkańców.
  Whiston – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Knowsley. Leży 13 km na wschód od centrum Liverpool i 279 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 13 629 mieszkańców.
  Knowsley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Knowsley. Leży 11 km na północny wschód od centrum Liverpool i 284 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 11 343 mieszkańców.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama