Metropolitan Borough of Bury

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Burydystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester w Anglii.

Hawkshaw – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 21 km na północny zachód od centrum miasta Manchester.Greater Manchester – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północno-zachodniej Anglii, w regionie North West England. Hrabstwo, obejmujące obszar aglomeracji miasta Manchester, utworzone zostało w 1974 roku na pograniczu historycznych hrabstw Lancashire, Cheshire oraz Yorkshire.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Bury
 • Prestwich
 • Radcliffe
 • Ramsbottom
 • Tottington
 • Whitefield
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Affetside, Ainsworth, Bradley Fold, Elton, Greenmount, Hawkshaw, Holcombe, Outwood, Redvales, Shuttleworth, Simister, Summerseat, Unsworth, Walshaw.

  Affetside – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 20 km na północny zachód od centrum miasta Manchester.Ainsworth – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 16 km na północny zachód od centrum miasta Manchester.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Ramsbottom – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Lancashire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 14 635 osób.Prestwich – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 9 km na północny zachód od centrum miasta Manchester. Miasto liczy 31 693 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Redvales – dzielnica miasta Bury, w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie Bury. Leży 1,8 km od centrum miasta Bury, 11,1 km od miasta Manchester i 273,9 km od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 11 483 mieszkańców.
  Simister – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 10 km na północ od centrum miasta Manchester.
  Tottington – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 18 km na północny zachód od centrum miasta Manchester. Miasto liczy 9389 mieszkańców.
  Walshaw – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 17 km na północny zachód od centrum miasta Manchester.
  Unsworth – dzielnica miasta Bury, w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie Bury. Leży 3,8 km od centrum miasta Bury, 9 km od miasta Manchester i 271,7 km od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 9492 mieszkańców.
  Elton – dzielnica miasta Bury, w Anglii, w hrabstwie Greater Manchester, w dystrykcie Bury. Leży 15 km na północ od centrum miasta Manchester. W 2011 roku dzielnica liczyła 11 464 mieszkańców.
  Summerseat – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bury. Leży 19 km na północ od centrum miasta Manchester.

  Reklama