Metropolitan Borough of Bolton

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Boltondystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester w Anglii.

Harper Green – dzielnica miasta Bolton, w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. W 2011 roku dzielnica liczyła 14 478 mieszkańców. Greater Manchester – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północno-zachodniej Anglii, w regionie North West England. Hrabstwo, obejmujące obszar aglomeracji miasta Manchester, utworzone zostało w 1974 roku na pograniczu historycznych hrabstw Lancashire, Cheshire oraz Yorkshire.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Blackrod
 • Bolton
 • Farnworth
 • Horwich
 • Kearsley
 • Westhoughton
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Astley Bridge, Chew Moor, Darcy Lever, Eagley, Egerton, Great Lever, Harper Green, Little Lever, Over Hulton, Prestolee, Stoneclough i Wingates.

  Great Lever – dzielnica miasta Bolton, w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. W 2011 roku dzielnica liczyła 14 467 mieszkańców. Egerton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. Leży 23 km na północny zachód od centrum miasta Manchester.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Little Lever – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. Leży 15 km na północny zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miejscowość liczyła 11 505 mieszkańców.Horwich - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie North West England, w hrabstwie Greater Manchester. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 19 312 osób.
  Warto wiedzieć że... beta

  Farnworth - miasto w Anglii, w aglomeracji Manchesteru, w dystrykcie Bolton. W 2001 roku miasto liczyło 25 264 mieszkańców.
  Eagley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. Leży 22 km na północny zachód od centrum miasta Manchester.
  Chew Moor – wieś w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie Bolton. Leży 5,1 km od miasta Bolton, 19,2 km od miasta Manchester i 280,4 km od Londynu. W 2015 miejscowość liczyła 864 mieszkańców.
  Wingates – osada w Anglii, w Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. Leży 7,1 km od miasta Bolton, 20,7 km od miasta Manchester i 281,4 km od Londynu. W latach 1870–1872 osada liczyła 1857 mieszkańców.
  Westhoughton - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie North West England, w hrabstwie Greater Manchester. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 23 056 osób.
  Stoneclough – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. Leży 13 km na północny zachód od centrum miasta Manchester.
  Blackrod – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. Leży 27 km na północny zachód od centrum miasta Manchester. W 2001 miasto liczyło 5300 mieszkańców.

  Reklama