Metro (telewizja)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Metropolska stacja telewizyjna o charakterze uniwersalnym, dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej oraz w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Rozmowy w toku – polski talk-show produkowany przez telewizję TVN od 2000 roku. Program prowadzi Ewa Drzyzga, początkowo przez krótki okres program prowadziły Anna Maruszeczko i Ewa Bakalarska.Na noże – polski serial obyczajowy w reżyserii Łukasza Jaworskiego i Julii Kolberger, emitowany na antenie TVN od 4 września do 27 listopada 2016.

Historia[ | edytuj kod]

Stacja w 2015 roku, jako jeden ze zwycięzców konkursu, otrzymała koncesję na nadawanie naziemne w MUX-8. Kanał miał się nazywać Kiwi TV, jednak nadawca porozumiał się z KRRiT w sprawie zmiany nazwy, do której doszło przed rozpoczęciem emisji.

Telewizja satelitarna – telewizja wykorzystująca nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi. Cechą charakterystyczną tego sposobu emisji jest możliwość pokrycia sygnałem ogromnych obszarów przy użyciu tylko jednego nadajnika oraz możliwość dotarcia z sygnałem do obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych jest niemożliwe lub nieopłacalne.Multipleks telewizyjny, multipleks telewizji cyfrowej, multipleks cyfrowy, multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, multipleks DVB-T (w skrócie MUX lub MX z ang. multiplex) to pakiet kanałów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług jednocześnie transmitowanych cyfrowo do odbiorcy w jednym kanale częstotliwości.

Testy stacji rozpoczęły się 10 października 2016 roku – emitowano odtąd statyczne plansze z nazwą stacji i sygnałem kontrolnym. Kanał wystartował 2 grudnia 2016 r. o godz. 6.00.

Kanał cieszył się największą oglądalnością z wszystkich nowych kanałów naziemnych (Nowa TV, Zoom TV, WP).

Jesienią 2016 r. Discovery Polska zakupiło 48,94% akcji nadawcy kanału Metro (spółki Green Content) od grupy Agora. W sierpniu 2017 roku Discovery Polska poinformowało, że zakupi resztę udziałów (51,06%) spółki Green Content za 19 milionów złotych zgodnie z umową zakładającą możliwość wykupienia tych akcji do końca 2017 roku. 1 września 2017 roku Discovery Polska zakupiło od grupy Agora 51,06% spółki Green Content tym samym zostając właścicielem stacji telewizyjnej.

DMAX – kanał telewizyjny poświęcony stylom życia. Kanał, mimo iż należy do Discovery Communications, nadaje w Niemczech i w Wielkiej Brytanii; Discovery Networks Europe ma w planach inne wersje językowe tego kanału.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

26 marca 2020 roku widzom Telewizji Metro w ramach testów udostępniona została usługa HbbTV.

Kanał ten swoim profilem i charakterem odpowiada nieobecnej w Polsce stacji DMAX.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Prawo Agaty – polski serial obyczajowy w reżyserii Macieja Migasa z Agnieszką Dygant w roli głównej. Pomysłodawczynią serialu jest Katarzyna Frankowska. W czołówce wykorzystano piosenkę Amy Macdonald "This Is The Life".
HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) - zatwierdzony przez ETSI standard telewizji hybrydowej, łączący tradycyjną emisję sygnałów telewizyjnych z multimedialnymi treściami dostarczanymi za pomocą szerokopasmowego łącza do internetu. Rozwojem i promowaniem standardu zajmuje się Konsorcjum HbbTV.
UPC Polska Sp. z o.o. – polska filia międzynarodowej firmy UPC Broadband należącej do Liberty Global, dostawca usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych.
Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.
Orange TV – usługa łączona polegająca na dostarczeniu klientowi usługi internetowej (Neostrada) wraz z telewizją: dawniej z Cyfrą+, później z n, a obecnie z nc+ Obecnie jest świadczona w dwóch wersjach:
Oficjalny start ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej to połowa 2016 roku. W skład multipleksu mają wchodzić: 3 programy SD lub 1 program HD i 1 program SD od TVP oraz 4 programy SD od innych nadawców.
Netia SA – operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, a także telefonii stacjonarnej. Spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje Netii od 23 września 2013 r. wchodzą w skład notowanego na GPW indeksu WIG30. Prezesem zarządu Netii SA jest Mirosław Godlewski.

Reklama