Mesajah

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mesajah, 2008

Mesajah lub Manolo, właściwie Manuel Rengifo Diaz (ur. 26 listopada 1985 we Wrocławiu) – polski wokalista, wykonujący muzykę reggae, dancehall i raggamuffin.

Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.Jestem stąd – drugi album studyjny polskiego wokalisty Mesajah. Wydawnictwo ukazało się 15 lutego 2012 roku nakładem wytwórni muzycznej Lion Stage Management w dystrybucji Fonografiki. Gościnnie w nagraniach wzięli udział: Dogas, Zgas, PaXon, Kamil Bednarek i Yanaz. Z kolei produkcji materiału muzycznego podjęli się House of Riddim, Riddim Bandits, Marek Bogdański z Dreadsquadu oraz Grand Papa Dziad (GPD).

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się we Wrocławiu. Jego ojciec pochodzi z Peru i ma korzenie peruwiańsko-hiszpańskie, matka jest Polką, której rodzina pochodziła z Kresów Wschodnich.

W 2003 wraz ze swoim bratem Paxonem, a także kolegą Yanazem utworzył grupę Natural Dread Killaz, w ramach której wydali dwa albumy: Naturalnie (2005) i Ile lat (2010).

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

We wrześniu 2008 wydał swój debiutancki, solowy album studyjny, zatytułowany Ludzie prości, który został wydany nakładem wytwórni Pink Crow Records oraz był promowany singlem „Każdego dnia”. W grudniu oświadczył, że wycofuje zgłoszenie płyty do nagród Fryderyki ze względu na zakwalifikowanie albumu do kategorii „etno/folk”.

Peru (Perú, Republika Peru – República del Perú) – państwo w zachodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Spokojnym. Jest to trzecie co do wielkości państwo kontynentu po Brazylii i Argentynie oraz drugi co do wielkości kraj andyjski po Argentynie. Stolicą Peru jest Lima.Nagroda Muzyczna „Fryderyk” – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.

15 lutego 2012 wydał drugi solowy album studyjny, zatytułowany Jestem stąd. 7 czerwca 2013 premierę miał jego trzeci krążek, zatytułowany Brudna prawda, a 21 października 2016 ukazała się czwarta płyta, zatytułowana Powrót do korzeni.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Hiszpanie – naród romański zamieszkujący głównie Hiszpanię (73% ludności), posługujący się językiem hiszpańskim.
Reggae – styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce.
26 listopada jest 330. (w latach przestępnych 331.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 35 dni.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Kresy Wschodnie lub po prostu Kresy – w okresie II RP z Kresami Wschodnimi utożsamiano tereny na wschód od linii Curzona, podobnie jak obecnie. Początkowo pod tym pojęciem rozumiano Dzikie Pola -obszar graniczny między Rzecząpospolitą a Chanatem Krymskim nad dolnym Dnieprem. Następnie, wschodnie rubieże Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Natural Dread Killaz – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Zespół założyli dwaj bracia, pochodzący z wrocławskiego Biskupina: Manuel "Mesajah" Rengifo Diaz i Daniel "Paxon" Rengifo Diaz. Skład współtworzy także Grzegorz "Yanaz" Janas.

Reklama