Mercury Mail Transport System

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mercury Mail Transport System (Mercury MTS) to darmowy serwer e-mail stworzonego przez Davida Harrisa, który też stworzył Pegasus Mail. Najnowszą wersją jest 4.62.

Serwer poczty elektronicznej (ang.) Mail Transfer Agent, MTA – program poczty elektronicznej przesyłający wiadomości internetowe pomiędzy adresami poczty elektronicznej, wykorzystujący architekturę oprogramowania typu klient-serwer.SMTP (ang.) Simple Mail Transfer Protocol – protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty elektronicznej w Internecie. Standard został zdefiniowany w dokumencie RFC 821 a następnie zaktualizowany w 2008 roku w dokumencie RFC 5321

Mercury posiada dwie wersje. Jedna jest przeznaczona dla Win32, o aliasie Mercury/32 do uruchomienia w systemie Windows zaczynając od wersji 98, oraz dla Novell NetWare.

Najczęściej używanymi składnikami to serwer SMTP i POP3.

Zobacz też[ | edytuj kod]

  • Serwer poczty
  • Warto wiedzieć że... beta

    Pegasus Mail to jeden z najstarszych klientów poczty elektronicznej. Od samego początku, czyli od 1990 roku, był rozwijany przez jednego człowieka – Davida Harrisa. Program jest darmowy, ale jego kod źródłowy pozostaje zamknięty. Program działa wyłącznie w systemach operacyjnych rodziny Windows i DOS.

    Reklama