Media Expert

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sklep Media Expert i logo sklepu Biedronka w Galerii Twierdza Kłodzko

Media Expert (zapis stylizowany: mediaexpert) – polska sieć supermarketów oferujących sprzęt RTV i AGD, komputery, oprogramowanie, multimedia. Pierwszy elektromarket został otwarty w Złotowie.

Multimedia (łac. multum + medium) – media, stanowiące połączenie kilku różnych form przekazu informacji (np. tekstu, dźwięku, grafiki, animacji, wideo) w celu dostarczania odbiorcom informacji lub rozrywki. Termin „multimedia” ma również zastosowanie w mediach elektronicznych służących do rejestrowania oraz odtwarzania treści multimedialnych. Multimedia posiadają cechy tradycyjnych technik mieszanych i sztuk pięknych, jednak mają szerszy zakres. Termin bogate media jest synonimem terminu multimedia interaktywne.Galeria Twierdza Kłodzka – centrum handlowe Galeria (Twierdza I) wraz z parkiem handlowym (Twierdza II) zlokalizowane przy ulicy Noworudzkiej i ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kłodzku. Położone w północno-wschodniej części miasta na Leszczynach. Architektonicznie nawiązuje do najbardziej znanego zabytku miasta – Twierdzy Kłodzkiej.

Media Expert to ogólnopolska sieć elektromarketów. Już w pierwszych latach swojej działalności tworzyła sieć sprzedaży na terenie całej Polski, przede wszystkim w miastach powiatowych. Jest ważnym reklamodawcą w lokalnej prasie codziennej, radiu i internecie.

Według stanu na początek 2015 sieć marketów składała się z ponad 300 placówek na terenie całego kraju. 30 listopada 2017 sieć marketów składała się z ponad 440 placówek w 340 miastach na terenie całego kraju. Według stanu na początek 2012 zatrudniała ponad 5000 pracowników. 30 listopada 2017 sieć zatrudniała ok. 7,5 tys. pracowników.

Norauto – sieć stacji obsługi samochodów składającej się z samoobsługowego sklepu motoryzacyjnego oraz serwisu samochodowego. Firma powstała we Francji w 1970 roku i obecnie jest aktywna w 8 krajach (Francja, Belgia, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Polska, Argentyna, Węgry). W Polsce firma istnieje od 1998 roku. Obecnie w Polsce istnieje 20 centrów, m.in: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Płocku, Sosnowcu, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu, Żorach.Artykuły gospodarstwa domowego, AGD – celowo skonstruowane i powszechnie użytkowane w gospodarstwie domowym narzędzia i urządzenia (pralki, zmywarki, suszarki do włosów).

W marcu 2021 ogłoszono przejęcie przez firmę TERG S.A. wszystkich 26 sklepów sieci Norauto znajdujących się na terenie Polski.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ci co włączyli niskie ceny (i Ewelinę Lisowską) (pol.). newsweek.pl, 2015-01-19. [dostęp 2018-05-01].
  2. Firma TERG S A (pol.). money.pl. [dostęp 2018-03-25].
  3. Sylwia Żygłowicz: Elektroniczny poranek w Mysłowicach (pol.). itvm.pl. [dostęp 2015-04-16].
  4. Panattoni Europe z Media Expert – ok. 73 300 m kw. w Central European Logistics Hub (pol.). panattonieurope.com, 2018-02-07. [dostęp 2018-03-25].
  5. Media Expert Polska, ofertolino.pl [zarchiwizowane z adresu 2016-07-12].
  6. Sklepy zamiast warsztatów. Norauto zostanie przejęte przez Media Expert (pol.). moto.rp.pl, 2011-03-04. [dostęp 2021-04-12].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Witryna internetowa sieci Media Expert
  • Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Oprogramowanie (ang. software) – całość informacji w postaci zestawu instrukcji, zaimplementowanych interfejsów i zintegrowanych danych przeznaczonych dla komputera do realizacji wyznaczonych celów. Celem oprogramowania jest przetwarzanie danych w określonym przez twórcę zakresie. Oprogramowanie to dział informatyki. Oprogramowanie jest synonimem terminów program komputerowy oraz aplikacja, przy czym stosuje się go zazwyczaj do określania większych programów oraz ich zbiorów.
    Reklama