Media Business Centre

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Media Business Centre (MBC) – budynek biurowy znajdujący się przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie. Dawna siedziba Grupy ITI Holdings w Polsce.

TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Stanowi główną siedzibę Grupy TVN oraz dużej części jej spółek.

Opis[ | edytuj kod]

W budynku znajdują się dwa newsroomy. Górny (w skali całego budynku położony na pierwszym piętrze, wyposażony również w antresole) jest miejscem powstawania i nadawania Faktów TVN oraz większości programów TVN24. Dolny (na parterze) służy redakcji TVN24 Biznes i Świat, niekiedy pełni również rolę rezerwowego lub weekendowego studia TVN24 (były nadawane stamtąd sobotnie i niedzielne wydania Magazynu 24 godziny). W budynku powstają również wszystkie serwisy pogodowe TVN Meteo, a także część programów pozostałych kanałów Grupy TVN, m.in. Raport TVN Turbo.

Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Grupa TVN – polska grupa medialno-rozrywkowa notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prezesem Grupy TVN od 1 września 2009 roku jest Markus Tellenbach, który zastąpił Piotra Waltera. Grupa TVN należy do Grupy ITI i Canal+ Cyfrowy.

W bezpośrednim sąsiedztwie MBC znajdują się budynki wzniesione przez spółki Grupy ITI przed wybudowaniem biurowca, m.in. pierwsza siedziba TVN przy ul. Augustówka.

Ma powierzchnię ok. 31 400 m², posiada siedem kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. Budynek zdobył nagrodę Najbardziej inteligentny budynek roku 2003.

W 2016 roku został ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy strefy wejścia głównego do budynku Media Business Centre TVN S.A., która do tej pory identyfikowała się z byłym właścicielem TVN - Grupą ITI.

Newsroom (ang. pokój wiadomości) - termin ze świata mediów oznaczający pomieszczenie, gdzie redagowane są serwisy informacyjne.TVN Meteo – telewizja informacyjna poświęcona pogodzie na świecie, w Polsce i Europie. W 2015 r. stacja zostanie zastąpiona przez TVN Meteo Acitv.




Warto wiedzieć że... beta

TVN24 Biznes i Świat – kanał informacyjny należący do Grupy TVN, koncentrujący się na wiadomościach biznesowych i zagranicznych.

Reklama