• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Medal Sylvestera  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Godfrey Harold Hardy (ur. 7 lutego 1877 w Cranleigh w Wielkiej Brytanii, zm. 1 grudnia 1947 w Cambridge), matematyk angielski.Funt szterling (ang. pound sterling, £), nieoficjalna nazwa funt brytyjski, symbol międzynarodowy GBP – oficjalna jednostka monetarna w Wielkiej Brytanii.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Sylvester Medal - Royal Society, royalsociety.org [dostęp 2021-09-24] (ang.).
  2. John J O'Connor and Edmund F Robertson, Winners of the Sylvester Medal of the Royal Society of London, MacTutor History of Mathematics archive, Univ of St Andrews, 2016 [dostęp 2019-04-15] (ang.).
  The Royal Society, Towarzystwo Królewskie w Londynie, dokładniej The Royal Society of London for Improving Natural Knowledge – angielskie towarzystwo naukowe o ograniczonej liczbie członków (ok. 500 członków krajowych i ok. 50 członków zagranicznych) pełniące funkcję brytyjskiej akademii nauk. Skupia przedstawicieli nauk matematycznych i przyrodniczych.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nagroda Crafoorda – nagroda przyznawana od 1982 roku za badania naukowe w takich dziedzinach jak matematyka, astronomia i nauki biologiczne, których nie obejmują Nagrody Nobla. Jej nazwa pochodzi od nazwiska Holgera Crafoorda, Szweda, który zaprojektował pierwszą sztuczną nerkę.
  William Henry Young (20 października 1863, Londyn – 7 lipca 1942, Lozanna) był brytyjskim matematykiem, absolwentem uniwersytetu Cambridge. Zajmował się między innymi teorią miary, szeregami Fouriera i rachunkiem różniczkowym. Istotnie przyczynił się do rozwoju analizy funkcji wielu zmiennych zespolonych. Jego żoną była Grace Chisholm Young.
  Uniwersytet w St Andrews (ang. University of St Andrews) – najstarszy szkocki uniwersytet (trzeci, po Oxford i Cambridge, w Wielkiej Brytanii). Został założony między 1410 i 1413 rokiem.
  Louis Joel Mordell (ur. 28 stycznia 1888 w Filadelfii, zm. 12 marca 1972 w Cambridge) – brytyjski matematyk. Laureat Medalu Sylvestera za rok 1949.
  John Griggs Thompson (ur. 13 października 1932 w Ottawa Country, Kansas) – amerykański matematyk, ceniony za pracę w dziedzinie teorii grup skończonych. Laureat Medalu Fieldsa (1970), Medalu Sylvestera (1984), Nagrody Wolfa w matematyce (1992) i Nagrody Abela (2008).
  Harold Scott MacDonald "Donald" Coxeter (ur. 9 lutego 1907 w Londynie, zm. 31 marca 2003 w Toronto) – matematyk, uważany za jednego z najwybitniejszych specjalistów XX wieku w dziedzinie geometrii, większość życia spędził w Kanadzie. Przez 60 lat pracował na Uniwersytecie Toronto, opublikował 12 książek. Otrzymał najwyższy stopień orderu Kanady - Companion.
  Medal Fieldsa – nagroda przyznawana w dziedzinie matematyki dwóm, trzem lub czterem uczonym za wyniki, które miały największy wpływ na jej rozwój. Związana z nim jest premia finansowa w wysokości 15 000 dolarów kanadyjskich (w 2006: 13 400 USD).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.