Mautern an der Donau

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mautern an der Donaumiasto w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Krems-Land. Według Austriackiego Urzędu Statystycznego liczyło 3 494 mieszkańców (1 stycznia 2014).

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Współpraca[ | edytuj kod]

Miejscowość partnerska:

Dolna Austria (Niederösterreich) – kraj związkowy w północnej Austrii. Graniczy z Czechami, Słowacją, Burgenlandem, Styrią, Górną Austrią oraz otacza kraj związkowy Wiedeń. Stolicą landu jest Sankt Pölten. Krajobrazowo dzieli się na:Powiat Krems-Land (niem. Bezirk Krems-Land) – powiat w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w Waldviertel i Mostviertel (południowo-wschodnia część). Siedziba znajduje się w Krems an der Donau, starostą jest dr. Werner Nikisch.
 • Mautern in Steiermark, Styria
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Mautern
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Styria (niem. Steiermark, słoweń. Štajerska) – kraina historyczna w środkowej Europie. Obecnie większość Styrii należy do Austrii (zob. Styria), a południowa część, zwana też Styrią Dolną – do Słowenii (zob. Styria).
  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Krems an der Donau (czes. Kremže) – miasto w północno-wschodniej Austrii, w kraju związkowy Dolna Austria, port przy ujściu rzeki Große Krems do Dunaju. Około 23,7 tys. mieszkańców. Miasto jest na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

  Reklama