MattyBraps

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Matthew David Morris (ur. 6 stycznia 2003 w Duluth), znany też jako MattyBraps i MattyB – amerykański wokalista, który zyskał popularność oryginalnymi teledyskami muzyki popularnej. Swoje klipy zaczął publikować w serwisie YouTube w 2010 roku, uzyskał 500 tys. wyświetleń w pierwszym tygodniu.

Carly Rae Jepsen (ur. 21 listopada 1985) – kanadyjska piosenkarka i wykonawczyni piosenki autorskiej z Kolumbii Brytyjskiej. W 2007 roku zajęła trzecie miejsce w kanadyjskiej edycji Idola oraz wyruszyła z tym programem w trasę koncertową zatytułowaną Canadian Idol Top 3.Cimorelli – zespół składający się z sześciu sióstr: Christiny (ur. 1990), Katherine (ur. 1992), Lisy (ur. 1993), Amy (ur. 1995), Lauren (ur. 1998) i Danielle (ur. 2000). Nazwa zespołu jest jednocześnie ich nazwiskiem. Zespół rozpoczął działalność w 2007 r., w składzie pięcioosobowym (najmłodsza z sióstr - Danielle, dołączyła do grupy później). Początkowo działalność zespołu ograniczała się do wydawania coverów na kanale YouTube. W 2008 r. grupa wydała własnym nakładem pierwszy album pt. Cimorelli. Przełomowym w karierze Cimorelli okazał się rok 2009, gdy zespół nawiązał współpracę z managerem Sugababes, Sarą Stennett. Efektem było zawarcie umowy z Universal Island Records, i wydanie kolejnych trzech EP.

Życie i kariera[ | edytuj kod]

MattyB mieszka w Suwanee, blisko Atlanty, w stanie Georgia, w USA. Bierze lekcje śpiewu u tej samej osoby, która uczyła Justina Biebera i Ushera. Jego rodzina ma własne studio nagraniowe w ich domu.

Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.FUN (zapisywany również jako fun.) to amerykański zespół grający indie pop, założony w Nowym Jorku przez Nate Ruessa, byłego członka The Format oraz Andrew Dostema z Anathallo i Jacka Antonoffema z Steel Train. Obecnie do zespołu należą również Rob Kroehler, Emily Moore, Nate Harold oraz Jon "Jonny Whunder" Goldstein. Fun nagrało swój debiutacki album Aim and Ignite w sierpniu 2009 wraz z producentem Stevenem McDonaldem i Rogerem Josephem Manningiem, byłym keyboardzistą Jellyfish.

Matthew David Morris teledyski zawsze publikuje na swoim kanale YouTube, gdzie według stanu na październik 2016 miał ponad 200 klipów, 3 mld wyświetleń i 7.2 mln subskrybentów. Najwięcej wyświetleń uzyskał teledysk „Don’t Call Me Baby” z udziałem Cimorelli, parodia piosenki Carly Rae Jepsen Call Me Maybe, według stanu na koniec 2012 miał on ponad 55 mln wyświetleń. Większość klipów Morrisa osiąga ponad 1 mln wyświetleń. Menadżerem artysty jest Blake Morris, jego ojciec.

One Direction – brytyjsko-irlandzki boysband. W jego skład wchodzą Liam Payne, Harry Styles, Louis Tomlinson, Zayn Malik i Niall Horan. W VII brytyjskiej edycji programu X Factor zajęli trzecie miejsce. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Syco Music.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

MattyB zaczął publikować swoje klipy na YouTube w 2010 roku, jego pierwszy cover to „Eenie Meenie” uzyskał 500 tys. wyświetleń w pierwszym tygodniu. Wykonawca tworzy covery popularnych piosenek takich jak: Ice Ice Baby z repertuaru Vanilla Ice (Vanilla Ice wystąpił w teledysku do tej piosenki), Boyfriend Justin Bieber, What Makes You Beautiful zespołu One Direction, Gangnam Style rapera Psy (zaśpiewał z nim zespół Cimorelli), Some Nights z repertuaru grupy Fun (zaśpiewał w duecie z Jackiem Vidgen), Scream & Shout oryginalnie wykonywane przez Will.i.am. Tworzy także autorskie piosenki, m.in. I Believe in You MattyBRaps Remix, I’m MattyB, The Royal Wedding Song, Burnout z gościnnym udziałem Trailer Choir, Sugar Sugar Forever and Always z udziałem Julii Sheer, Be Right There, That’s The Way, That Girl Is Mine i Turn It Up.

Instagram – fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną aktualnie na systemy operacyjne iOS oraz Android), który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Charakterystyczną cechą jest to, że nadaje zdjęciom kwadratowy kształt, podobne jak aparaty fotograficzne marki Kodak serii Instamatic, aparaty do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid oraz średnioformatowe aparaty formatu 6x6 w przeciwieństwie do proporcji obrazu 4:3, który jest wykorzystywany przez większość aparatów fotograficznych oraz urządzeń mobilnych dysponujących funkcją foto.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Jego singiel „That’s The Way” z 2012 roku uzyskał 11. miejsce na Billboard Social 50 w październiku 2012.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Vanilla Ice, właściwie Robert Matthew Van Winkle (ur. 31 października 1967 w Dallas, stan Texas,dorastał w Miami) – amerykański raper, znany dzisiaj głównie ze względu na hitowy singel Ice Ice Baby (oparty na motywie z piosenki zespołu Queen "Under Pressure"), który królował na szczytach list na początku lat 90. W tym czasie był jednym z niewielu odnoszących sukcesy białych raperów. Wypromowany przez Death Row Records. W 1992 roku wziął udział w erotycznej sesji zdjęciowej do książki Madonny pt. Sex.
Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
Zespół Downa, trisomia 21 (ang. Down syndrome, trisomy 21), dawniej nazywany mongolizmem – zespół wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21. Eponim pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, który opisał go w 1866 roku. W 1959 roku Jérôme Lejeune odkrył, że u podstaw zespołu wad wrodzonych leży trisomia 21. chromosomu.
PSY (wym. /saɪ/; kor. 싸이), właściwie Park Jae-sang (kor. 박재상) (ur. 31 grudnia 1977 w Seulu) – południowokoreański piosenkarz, raper, tancerz i producent muzyczny.

Reklama