• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Matti Heikkinen  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Teemu Antero Kattilakoski (ur. 16 grudnia 1977 r. w Kannus) – fiński biegacz narciarski, brązowy medalista mistrzostw świata.Konkurencje biegów narciarskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku zostaną przeprowadzone w dniach 8–23 lutego 2014 w Krasnej Polanie, oddalonej o 40 km od głównego miasta igrzysk – Soczi. W ramach igrzysk zawodniczki i zawodnicy walczyć będą w sześciu konkurencjach: czterech indywidualnych (biegu indywidualnym, biegu łączonym, biegu masowym i sprincie) oraz dwóch drużynowych (sztafecie i sprincie drużynowym) – łącznie rozdanych zostanie dwanaście kompletów medali. O medale igrzysk olimpijskich biegacze narciarscy rywalizować będą po raz dwudziesty drugi, a biegaczki po raz siedemnasty w historii.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Känslosam Heikkinen meddelade att han avslutar karriären: "Det räcker nu", hbl.fi [dostęp 2020-03-29] (szw.).
  2. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Matti Heikkinen, Teemu Kattilakoski, Ville Nousiainen
  3. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Iivo Niskanen, Lari Lehtonen, Matti Heikkinen
  4. Skład drużyny: Perttu Hyvärinen, Iivo Niskanen, Matti Heikkinen, Lari Lehtonen
  5. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Teemu Kattilakoski, Matti Heikkinen, Ville Nousiainen
  6. Skład drużyny: Ville Nousiainen, Sami Jauhojärvi, Juha Lallukka, Matti Heikkinen
  7. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Ville Nousiainen, Lari Lehtonen, Matti Heikkinen
  8. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Iivo Niskanen, Matti Heikkinen, Ville Nousiainen
  9. Skład drużyny: Ristomatti Hakola, Iivo Niskanen, Matti Heikkinen, Perttu Hyvärinen
  10. Skład drużyny: Timo Mantere, Ville Nousiainen, Kari Varis, Matti Heikkinen
  Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2003 – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 4 lutego - 9 lutego 2003 r. w szwedzkim mieście Sollefteå. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 13 konkurencjach, w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej oraz w biegach narciarskich. W tabeli medalowej zwyciężyła reprezentacja Rosji, której zawodnicy zdobyli równocześnie najwięcej medali – 10 (4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe).Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013 – edycja mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, która miała miejsce między 20 lutego a 3 marca 2013 w Val di Fiemme.
  Ville Antero Nousiainen (ur. 5 grudnia 1983 w Kouvola) − fiński biegacz narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata.
  FIS Marathon Cup - rozgrywany corocznie cykl zawodów w długodystansowych biegach narciarskich. Organizowany jest przez Worldloppet (Światową Federację Biegów Długodystansowych) oraz FIS (Międzynarodową Federację Narciarską). Biegi wchodzące w skład programu FIS Marathon Cup muszą mieć długość przynajmniej 42 km, część rozgrywana jest techniką klasyczną, a część dowolną.
  Ramsau am Dachstein - austriacka gmina położona w Styrii, w powiecie Liezen (ekspozytura polityczna Gröbming), nad Anizą (także w jej dolinie), u podnóża Alp. Jest znaną bazą narciarską i ośrodkiem sportowym. Graniczy między innymi z Ramsau Kulm w którym znajduje się pucharowa skocznia narciarska Kulm. Według ostatniego spisu ludności w mieście mieszka 2701 osób. Właśnie tam odbywały się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1999.
  Lahti (szw. Lahtis) – miasto w południowej Finlandii, na skraju Pojezierza Fińskiego. Jedno z większych w kraju. Słowo lahti znaczy po fińsku zatoka.
  XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w kanadyjskim mieście Vancouver w dniach 12-28 lutego 2010 roku. Zawody, oprócz Vancouver, przeprowadzono również w Whistler oraz w Richmond.
  Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym – główna impreza dla młodych narciarzy z całego świata w dyscyplinach klasycznych: biegach narciarskich, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.25 sek.