Matthias Reim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Matthias Reim (ur. 26 listopada 1957 w Korbach) – niemiecki piosenkarz.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Korbach. Studiował germanistykę i anglistykę na Uniwersytecie w Getyndze. Jednak muzyka okazała się w jego życiu najważniejsza. Swoją inspiracje czerpał z Bernharda Brinka, Roberta Blanco, Jürgena Drewsa i Tiny York. Na początku swojej kariery komponował głównie dla innych wykonawców.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

W 1990 ukazał się jego debiutancki album Reim. Przełomem okazała się piosenka „Verdammt, ich lieb' dich”. Singiel ten został sprzedany w ilości 2,5 mln egzemplarzy i 16 tygodni był na szczycie niemieckich list przebojów, a longplay sprzedał się 1.670.000 razy. Mimo tak wielkiego sukcesu popadł w kłopoty finansowe, ponieważ został oszukany przez swojego menadżera.

Michelle, właśc. Tanja Shitawey (ur. 15 lutego 1972 w Villingen-Schwenningen) – niemiecka piosenkarka, zwyciężczyni festiwalu Deutsche Schlager-Festspiele w 1997 roku, reprezentantka Niemiec podczas 46. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2001 roku.Uniwersytet w Getyndze Georg-August-Universität Göttingen zwany Georgiana od imienia Georga Augusta jest znaną uczelnią w Niemczech. Założona w 1734 roku w Getyndze przez Jerzego II. Uniwersytet w Getyndze jest w czołówce uczelni niemieckich. Uczelnia powiązana jest z 45 laureatami Nagrody Nobla.

Jest ojcem czwórki dzieci, każdego z inną kobietą, w tym córki ze związku z piosenkarką Michelle.

Prawie każdego roku wyrusza w trasę koncertową po krajach niemieckojęzycznych, w tym w Görlitz.

Z Michałem Wiśniewskim przyjaźni się od końca lat 90. Na płytach zespołu Ich Troje można znaleźć wiele coverów piosenek Reima. Matthias Reim nagrał z Wiśniewskim jedną piosenkę, „Du liebst mich nicht”, zamieszczoną na albumie Déjà Vu (2004). Z kolei Wiśniewski na albumie Spooko, panie Wiśniewski (data wydania: 19 grudnia 2003) umieścił polską wersję tego utworu pt. „Daj mi siebie”. W 2005 Matthias Reim zaprosił Wiśniewskiego na swoją trasę koncertową.

Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Germanistyka – dyscyplina naukowa wchodząca w zakres nauk humanistycznych i zajmująca się, w sensie węższym, językiem niemieckim i niemieckojęzyczną literaturą. W szerszym sensie germanistyka obejmuje badanie i opis języka, literatury i kultury narodów germańskich.
Michał Wiśniewski (ur. 9 września 1972 w Łodzi) – polski wokalista, autor tekstów, lider grup: Ich Troje, Troje, Red Head oraz projektów Spooko i Renia Pączkowska. Założyciel Polskiego Związku Pokera. Pasjonat lotnictwa i rajdów samochodowych.
26 listopada jest 330. (w latach przestępnych 331.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 35 dni.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Korbach – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Kassel, siedziba powiatu Waldeck-Frankenberg Liczy 23 550 mieszkańców (30 czerwca 2012).
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
Filologia angielska (anglistyka) – nauka o języku angielskim, literaturze anglojęzycznej, dydaktyce języka angielskiego oraz kulturze krajów angielskiego obszaru językowego. Dotyczy to państw gdzie język ten jest uznawany za język urzędowy jak i pomocniczy. Także kierunek w szkole wyższej, którego przedmiotem dydaktyki i badań są wymienione dziedziny. W Polsce problematyką anglistyki zajmują się uczelnie we wszystkich większych ośrodkach akademickich.

Reklama