• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Matthew McConaughey  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Sarah Jessica Parker (ur. 25 marca 1965 roku w Nelsonville w stanie Ohio) – amerykańska aktorka żydowskiego pochodzenia.U-571 – amerykański film sensacyjny z 2000 roku w reżyserii Jonathana Mostowa. W rolach głównych wystąpili Matthew McConaughey, Bill Paxton, Harvey Keitel i Jon Bon Jovi.
  Bibliografia[ | edytuj kod]
 • Matthew McConaughey w bazie IMDb (ang.)
 • Matthew McConaughey w bazie Filmweb
 • Matthew McConaughey w bazie Notable Names Database (ang.)
 • Zawał mięśnia sercowego (łac. infarctus myocardii), nazywany też zawałem serca i atakiem serca – martwica mięśnia sercowego spowodowana jego niedokrwieniem na skutek zamknięcia tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do obszaru serca.Adam Charles Goldberg (ur. 25 października 1970 w Santa Monica, Kalifornia) – amerykański aktor, reżyser, producent oraz kompozytor. Zazwyczaj obsadzany w filmach jako typowy młody nowojorczyk żydowskiego pochodzenia. Ten wizerunek sparodiował w filmie The Hebrew Hammer (2003).


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.
  Milla Jovovich, właściwie Milica Jovović, serb.: Милица Јововић, ros.: Ми́лица Йо́вович (ur. 17 grudnia 1975 w Kijowie) – amerykańska aktorka, modelka, piosenkarka i projektantka mody, wychowana i mieszkająca od 5. roku życia w Stanach Zjednoczonych. Mówi płynnie po angielsku, francusku, rosyjsku i ukraińsku.
  Mary Beth Hurt, właściwie Mary Beth Supinger (ur. 26 września 1948 roku w Marshalltown w stanie Iowa) − amerykańska aktorka teatralna i filmowa.
  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.
  Władcy ognia (ang. Reign of Fire) – film fantastyczny z 2002 w reżyserii Roba Bowmana. W głównych rolach występują Christian Bale, Matthew McConaughey i Izabella Scorupco. W 2002 roku nominowany do nagrody Saturna w kategorii "najlepszy film fantastyczny", oraz zwycięzca Festival de Cine de Sitges w kategorii "najlepsze efekty wizualne".
  MTV Movie Awards – nagroda filmowa przyznawana od 1992 roku przez telewizję MTV. Każdej gali rozdania nagród towarzyszą parodie z oficjalnych materiałów filmowych. Imprezę prowadzą celebryci, gośćmi gali także są różne sławy. Galę urozmaicają występy muzyków.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.213 sek.