• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Matt Cameron  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Save You - trzeci singel z trzeciej płyty Simple Plan kanadyjskiej grupy punk-rockowej Simple Plan. Piosenka mówi o chorobie brata wokalisty grupy Pierrea Bouviera.
  Soundgarden[ | edytuj kod]

  W 1986 roku Matt został przyjęty do zespołu Soundgarden, gdzie zastąpił Scotta Sundquista. Zespół był wtedy bardzo mało znany, dopiero po przyjściu Camerona zaczął odnosić sukcesy.

  W 1991 roku wydali album Badmotorfinger, na którym znalazł się utwór Jesus Christ Pose, który przeszedł do historii jako największy popis perkusyjny Camerona i jeden z największych w ogóle.

  Będąc członkiem Soundgarden, Matt Cameron brał udział w tworzeniu następujących utworów:

  San Diego – miasto w Stanach Zjednoczonych w stanie Kalifornia położone nad Oceanem Spokojnym oraz siedziba hrabstwa o tej samej nazwie. Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.
 • He Didn’t (Ultramega OK) ... muzyka
 • Jesus Christ Pose (Badmotorfinger) ... muzyka (współtwórca)
 • Room a Thousand Years Wide (Badmotorfinger) ... muzyka
 • Drawing Flies (Badmotorfinger) ... muzyka
 • New Damage (Badmotorfinger) ... muzyka (współtwórca)
 • Birth Ritual (Singles soundtrack) ... muzyka (współtwórca)
 • Exit Stonehenge (Spoonman single) ... muzyka (współtwórca)
 • Mailman (Superunknown) ... muzyka
 • Limo Wreck (Superunknown) ... muzyka (współtwórca)
 • Fresh Tendrils (Superunknown) ... tekst (współtwórca) i muzyka
 • Jerry Garcia's Finger (Songs from the Superunknown) ... muzyka (współtwórca)
 • Rhinosaur (Down on the Upside) ... muzyka
 • Applebite (Down on the Upside) ... muzyka
 • A Splice of Space Jam (Blow Up the Outside World single) ... muzyka (współtwórca)
 • W 2010 Cameron powrócił do zreaktywanego Soundgarden.

  Adore – czwarty album studyjny grupy The Smashing Pumpkins, wydany przez Virgin Records 2 czerwca 1998. Jest to jedyne wydawnictwo grupy nagrane bez udziału perkusisty Jimmy’ego Chamberlina. Brzmienie zespołu na albumie uległo poważnej zmianie w porównaniu do poprzednich nagrań, bazujących głównie na utworach gitarowych, kierując się w stronę muzyki elektronicznej, m.in. poprzez użycie syntezatorów i automatów perkusyjnych. Grupa zmieniła także swój image, odrzucając swój uprzedni, alternatywny styl i zamieniając go na bardziej stonowany. International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  The Smashing Pumpkins[ | edytuj kod]

  W 1997 roku grupa rozpadła się, a Matt trafił na moment do zespołu The Smashing Pumpkins. Zagrał na perkusji w utworze For Martha na albumie Adore. Wkrótce pojawiły się plotki dotyczące dołączenia Matta do Smashing Pumpkins, ten jednak nigdy nie ukrywał, że nie ma zamiaru zostać w zespole.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.28 listopada jest 332. (w latach przestępnych 333.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 33 dni.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jack Irons (ur. 18 lipca 1962 w Los Angeles) – amerykański muzyk rockowy, perkusista Red Hot Chili Peppers w latach 1983-1988.
  Soundgarden – amerykańska grupa muzyczna, założona w roku 1984 w Seattle, przez wokalistę i gitarzystę Chrisa Cornella, gitarzystę prowadzącego Kima Thayila i basistę Hiro Yamamoto, należąca wraz z Nirvaną, Pearl Jam i Alice in Chains do tzw. "Wielkiej czwórki z Seattle". Zespół identyfikowany jest z nurtem grunge, czerpiący jednak inspirację z tradycji muzycznej zespołów garażowych lat sześćdziesiątych, szeroko pojętego rocka psychodelicznego a także muzyki heavy metalowej spod znaku Black Sabbath. Pierwsze cztery płyty utrzymane są w stylu heavy metalu, na 2 ostatnich zespół pokazał łagodniejsze i melodyjniejsze oblicze, kierując się w stronę bardziej alternatywnego brzmienia. Muzyka grupy opiera się na ciężkich riffach gitarowych Kima Thayila, wysokim śpiewie Chrisa Cornella i gęstej grze sekcji rytmicznej. Grupa była jednym z kilku zespołów grunge, która podpisała kontrakt z wytwórnią Sub Pop. Soundgarden jest także pierwszym zespołem który podpisał kontrakt z wytwórnią A&M Records w 1988 roku. Zespół był jednym z największych popularyzatorów muzyki grunge na początku lat dziewięćdziesiątych. Zespół został sklasyfikowany na 14 miejscu, na liście 100 greatest hard rock artists.Ponadto, Soundgarden znalazł się na 2 miejscu w plebiscycie na "Najcięższy zespół w historii" magazynu "Revolver".
  Eddie Vedder, właśc. Edward Louis Severson III (ur. 23 grudnia 1964 w Evanston) – amerykański muzyk rockowy, wokalista zespołu Pearl Jam.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Stone Carpenter Gossard (ur. 20 lipca 1966 w Seattle) - amerykański gitarzysta i kompozytor. Syn aktorki i prawnika. Jeden z założycieli zespołu grungowego Green River i Mother Love Bone, z którym nagrał płytę Apple, tworzył również w zespole Temple of the Dog. Znany głównie z gry Pearl Jam z którym nagrywa od początku istnienia zespołu. W 2001 roku nagrywa solowy album "Bayleaf". Prywatnie mąż Liz Weber, z którą ma córkę Vivian Sparks, urodzoną w 2007 roku.
  Pearl Jam – zespół grunge’owy założony w 1990 roku w Seattle (USA). Wraz z zespołami Nirvana, Alice in Chains, oraz Soundgarden zaliczany do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”.
  Scott Sundquist - amerykański muzyk rockowy, perkusista. Najbardziej znany ze współpracy z Soundgarden. W 1985 Sundquist dołączył do Soundgarden jako perkusista, by ówczesny bębniarz (i wokalista jednocześnie), Chris Cornell, mógł w całości skupić się tylko na śpiewaniu. Soundgarden nagrał z Sundquistem kilka utworów demo, a także 3 piosenki na składankę Deep Six - "All your lies", "Heretic" i "Tears to forget". W 1986 roku, Sundquist opuścił Soundgarden z powodów rodzinnych, zaś na jego miejsce przyszedł perkusista Skin Yard, Matt Cameron, który jak się okazało zagościł w zespole na stałe.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.