Markus Schulz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Markus Schulz (ur. 3 lutego 1975 w Eschwege) – niemiecko-amerykański DJ i producent muzyki trance.

Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.Télépopmusik – francuska grupa muzyczna (trio) wykonująca muzykę elektroniczną. Trzej członkowie zespołu tworzą charakterystyczną muzykę będącą wynikiem fascynacji pionierskimi grupami muzyki elektronicznej (m.in. Kraftwerk). Muzyka zespołu jest swoistą mieszanką electro-popu, downtempo i technopopu. Również natknąć się można na elementy tech house, deep house, trip-hopu i ambientu.

Życiorys[ | edytuj kod]

Markus Schulz urodził się w Niemczech, w wieku 13 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Z muzyką elektroniczną Markus spotkał się po raz pierwszy jako nastolatek, zainteresowanie to zaowocowało później karierą DJ’a. Najpierw był rezydentem klubu „The Works” w Phoenix, prowadził także audycję radiową Edge Factor, a wspólnie z C.L. McSpadden'em stworzył wytwórnię Plastik Records.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.

Markus jednak wciąż poszukiwał definicji muzyki, która potrafiłaby go zainspirować. W końcu postanowił wyjechać do Londynu. Adres jego studia w Brixton to Coldharbour Lane, fani Markusa wiedzą, że jest to adres który dał nazwę jego wytwórni – Coldharbour Recordings, która powstała w 2005 roku.

W 2002 roku radio Party 93.1 z Miami wystawiło jako swojego reprezentanta na Winter Music Conference właśnie Markusa Schulza. Dwa miesiące później zaproponowano mu prowadzenie własnego show na antenie radia, w którym mógł zaprezentować wszystkim swój niebywały talent. I w ten właśnie sposób narodziła się audycja Global DJ Broadcast, która obecnie nadawana jest na Digitally Imported, Afterhours.FM oraz w ponad 30 innych stacjach na całym świecie, w Polsce audycję można było usłyszeć w radiu Planeta FM. W pierwszy czwartek każdego miesiąca podczas trwania audycji nadawane są wydania „World Tour”, są to sety nagrywane w klubach i na imprezach, w różnych zakątkach świata. Natomiast podczas wakacji można usłyszeć epizody, które nazywają się „Ibiza Summer Sessions”. Wiosną, w lipcu, w okolicach Halloween i na przełomie każdego roku prezentowane są specjalne wydania audycji, które noszą podtytuł "In Bloom", "Sunrise Set", "Afterdark" oraz "Classics Showcase".

Do You Dream? – czwarty studyjny album niemieckiego DJ-a Marcusa Schulza. Został wydany 15 czerwca 2010 przez wytwórnię płytową Armada Music. Pierwszym utworem promującym album jest tytułowy Do You Dream. Jak podkreśla artysta, praca nad albumem trwała ponad 18 miesięcy.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

W 2003 roku Markus razem z Michaelem Targanskim wydał utwór „Clear Blue”. Spotkał się on z ogromnym odzewem i pozwolił Markusowi zabłysnąć w świecie producentów muzyki klubowej. Po wydaniu debiutanckiego albumu „Without You Near”, który okazał się dużym sukcesem, kariera Schulza nabrała rozpędu - obecnie jest on jednym z najpopularniejszych didżejów na świecie.

Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie. Planeta FM – była sieć trzynastu lokalnych stacji radiowych, adresujących program głównie do młodzieży. Należała do grupy radiowej Eurozet obok rozgłośni takich jak Radio Zet, Chilli Zet, Antyradio czy Radio Plus. Główna siedziba Planety FM mieści się w Warszawie przy ul. Żurawiej 8. 29 maja 2013 właściciel sieci - holding Eurozet poinformował o zastąpieniu Planety FM marką ZET Gold , nadającą dotychczas pod tą samą nazwą w Internecie. W nocy z 29 na 30 czerwca 2013 stacje radiowe, należące do tejże sieci zaprzestały nadawania drogą naziemną i obecnie można słuchać Radia Planeta wyłącznie za pośrednictwem streamu internetowego.

W prestiżowych nagrodach International Dance Music Awards niemal co roku nominowany jest w kategoriach „Najlepszy DJ Świata”, „Najlepszy DJ Ameryki”, „Najlepszy Trance'owy DJ”, „Najlepszy Trance'owy Utwór”, „Najlepsza Kompilacja” oraz „Najlepsza DJ'ska Audycja Radiowa”. W roku 2009 właśnie podczas IDMA przyznano Markusowi nagrodę „Najlepszego DJ'a Ameryki” za rok 2008. W 2012 oraz w 2014 roku w plebiscycie magazynu DJ Times został wybrany najlepszym DJ-em Ameryki.

Trance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) rozwinięty w latach 90. Trance charakteryzuje tempo pomiędzy 130 a 155 BPM, bazuje na rozwiniętej, czasem podniosłej, o charakterze hymnu melodii, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą, rozwiniętą, dynamiczną linią pomocniczą. Większość utworów charakteryzuje także tzw. breakdown, czyli fragment w środku utworu bez beatów.Ferry Corsten (ur. 4 grudnia 1973 w Rotterdamie) − holenderski DJ i producent muzyczny, uważany za jednego z pionierów sceny trance.

W rankingu popularności DJ Mag Top 100 po raz pierwszy pojawił się w 2004 roku, zajmując wtedy trzydziestą drugą lokatę. Rok później był już dwudziesty pierwszy. W kolejnych latach także podwyższył swoją pozycję w rankingu, zajmując odpowiednio dziewiętnastą oraz trzynastą lokatę w roku 2006 i 2007. Następnie w latach 2008-2010 uplasował się na ósmej pozycji. W 2011 roku zajął dziewiąte miejsce, a w 2012 trzynaste. Z kolei w 2013 roku został sklasyfikowany na 21 pozycji. Rok 2014 to już 44 miejsce, a w 2015 zajął lokatę 56. Obecnie zajmuje miejsce 80.

Tom Boxer (właśc. Cosmin Simionic) – rumuński DJ, producent muzyczny i kompozytor. Zanim został producentem muzycznym, grał na gitarze od piątego roku życia. Znany jest z przebojów takich jak: Brasil, Morena i Deep In Love.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Każdego lata (począwszy od roku 2009) pod koniec lipca w internetowym radiu Afterhours.FM Schulz organizuje Coldharbour Day. Podczas tego radiowego show można usłyszeć sety od artystów z wytwórni Coldharbour, jak i samego Markusa.

Jest także założycielem projektu Schulz Music Group, w którym wspiera m.in. młode talenty takie jak: Solid Stone, Grube & Hovsepian, Adina Butar czy Arkham Knights. Występy artystów, którzy należą do grupy SMG można usłyszeć między innymi na imprezach sygnowanych jako Coldharbour Night.

W marcu 2013 r. wraz z Ferrym Corstenem postanowił stworzyć formację New World Punx. Jej oficjalny debiut nastąpił podczas celebracji 600 epizodu A State of Trance w Madison Square Garden.

Jewel Kilcher (ur. 23 maja 1974 w Payson Utah) – amerykańska wokalistka, gitarzystka, autorka tekstów, poetka i pisarka.Cosmic Gate – niemiecki zespół trance - progressive trance, który tworzą dwaj muzycy: Claus Terhoeven i Stefan Bossems.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Capital Cities – amerykański zespół indie rockowy powstały w 2009 roku w Los Angeles. Grupę tworzą Ryan Merchant i Sebu Simonian. 7 czerwca 2011 ukazał się ich debiutancki minialbum zawierający utwór "Safe and Sound". Kolejny utwór "Kangaroo Court" został wydany 1 maja 2012. Pierwszy singel "Safe and Sound" osiągnął 3 miejsce w notowaniu Billboardu Modern Rock Tracks, a po tym jak został wykorzystany w reklamie sieci komórkowej Vodafone w Niemczech zyskał ogromną popularność w tym kraju docierając do 1 miejsca najpopularniejszych singli.
DJ Magazine - brytyjskie czasopismo poświęcone głównie Elektronicznej Muzyce Tanecznej. Pierwszy numer magazynu został wydany 31 Stycznia 1991. Jest tłumaczony i wydawany w różnych krajach np. w Portugalii, Polsce, Ukrainie, Chinach, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i we Włoszech.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
"Safe and Sound" – singel promujący pierwszy album studyjny Capital Cities. Utwór został wydany w lutym 2011 roku w Stanach Zjednoczonych, a 5 kwietnia 2013 w Niemczech. Utwór został wykorzystany w reklamie sieci komórkowej Vodafone w Niemczech i zyskał ogromną popularność w tym kraju docierając do 1 miejsca najpopularniejszych singli. "Safe and Sound" znajdzie się na wydanym 4 czerwca 2013 debiutanckim albumie grupy In a Tidal Wave of Mystery.
Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
Madison Square Garden (często nazywany MSG lub The Garden) — hala sportowo-widowiskowa w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się na Manhattanie (strefa Midtown Manhattan), między siódmą a ósmą aleją i 31. i 33. ulicą, przy stacji kolejowej Pennsylvania Station. Hala należy do spółki The Madison Square Garden Company, która jest również właścicielem dwóch manhattańskich teatrów, Radio City Music Hall i Beacon Theatre. Odbywają się tu mecze koszykówki, hokeja na lodzie, jak również walki bokserskie i liczne koncerty. Madison Square Garden użytkują New York Knicks (liga koszykarska NBA), New York Rangers (liga hokejowa NHL) i New York Liberty (liga koszykarska kobiet WNBA). Madison Square Garden został otwarty w 1968 roku jako pierwsza sportowa arena w Nowym Jorku, a obecnie jest jedną z najczęściej wynajmowanych hal na świecie.

Reklama