Mark Tremonti

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mark Thomas Tremonti (ur. 18 kwietnia 1974 w Grosse Pointe, Michigan) – amerykański muzyk, gitarzysta grup rockowych Alter Bridge i Creed.

Grosse Pointe – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Michigan, w hrabstwie Wayne, położone nad jeziorem St. Clair. Creed – amerykański zespół post grunge, działający w latach 1995-2004 oraz ponownie od roku 2009 w którego skład wchodzą Scott Stapp (wokal), Mark Tremonti (gitara), Scott Phillips (perkusja), Brian Marshall (gitara basowa). W pierwszym okresie działalności (1995-2004) Creed wydał 3 albumy – "My Own Prison", "Human Clay" i "Weathered", odnosząc wielki sukces komercyjny w Stanach Zjednoczonych.

Kariera[ | edytuj kod]

Urodził się w amerykańskim mieście Grosse Pointe nieopodal Detroit, w rodzinie włosko-amerykańskiej. W 1985 roku Tremonti kupił swoją pierwszą gitarę i zapisał się na naukę gry na tym instrumencie. Znudzony lekcjami i obowiązującym na nich repertuarem zrezygnował na rzecz nauki własnej. Zaopatrzył się w niezbędne do samodzielnej nauki materiały i ćwiczył tak długo dopóki nie uznał, że efekty są zadowalające. W szkole średniej wraz z Scottem Stappem założyli własną grupę Wit's End – grali głównie covery innych metalowych zespołów.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Po rocznej rozłące Tremonti i Stapp ponownie skonsolidowali swoje siły, dzięki ogłoszeniu dołączyli do nich Brian Marshall (bas) i Scott Phillips (perkusja) i tak powstał Creed. Zespół odniósł ogromny sukces, również komercyjny, na całym świecie. Tremonti 3 razy z rzędu został uhonorowany tytułem najlepszego gitarzysty. Po rozpadzie zespołu Tremonti zaangażował się w projekty muzyczne innych grup m.in. Submersed i wystąpił gościnnie na płytach Michaela Angelo Batia i Frozziego. Cały czas myślał jednak o założeniu nowego zespołu. Wraz z Marshallem i Phillipsem rozpoczęli gromadzenie materiału do nowej płyty oraz poszukiwania wokalisty. Tremonti zadzwonił do Mylesa Kennedy'ego, którego zapamiętał z zespołu The Mayfield Four, który supportował Creeda w 1998 roku, z propozycją próbnego nagrania wokalu do paru kawałków. Kennedy przyjechał do Orlando i tak rozpoczął się nowy rozdział muzycznej kariery Tremontiego – Alter Bridge.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

17 lipca 2012 ukazał się debiutancki album projektu Tremonti pt. All I Was. Został wydany przez wytwórnię Fret 12 Records, którą prowadzi brat Marka, Daniel Tremonti oraz Tom Stanley.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Tremonti – amerykański zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i heavy metalu. Powstał w 2011 roku z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Marka Tremontiego, znanego z występów w zespołach Creed i Alter Bridge. Skład zespołu współtworzą ponadto gitarzysta Eric Friedman, perkusista Garrett Whitlock oraz basista Wolfgang Van Halen.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
All I Was – pierwszy solowy album amerykańskiego gitarzysty Marka Tremontiego, wydany 17 lipca 2012 nakładem FRET12. W tworzeniu albumu wzięli udział Eric Friedman i Garrett Whitlock.
Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
18 kwietnia jest 108. (w latach przestępnych 109.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 257 dni.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

Reklama