Maria Conchita Alonso

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Maria Conchita Alonso (ur. 29 czerwca 1957 jako Maria Concepcion Alonso Bustillo) – amerykańska aktorka i piosenkarka kubańskiego pochodzenia.

Szpital Dobrej Nadziei (ang. Chicago Hope, 1994-2000) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, wyprodukowany i nadawany przez telewizję CBS. Pomysłodawcą serialu jest David E. Kelley.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

Biografia[ | edytuj kod]

Maria Conchita Alonso urodziła się w Cienfuegos na Kubie. Gdy miała 5 lat (w 1962) jej rodzice: Ricardo Alonso i Maria Conchita Bustillo wyjechali wraz z dziećmi do Wenezueli. To właśnie tam Maria zaczęła stawiać pierwsze kroki w showbiznesie – w 1971 roku zwyciężyła w konkursie Miss World Nastolatek, a w 1975, zwyciężając w konkursie Miss Wenezuela, zakwalifikowała się do konkursu Miss World w którym zajęła VI miejsce. Szybko stała się jedną z najpopularniejszych modelek, piosenkarek i aktorek Wenezueli. Pierwsze swoje aktorskie kroki stawiała właśnie w tym kraju, grając w hiszpańskojęzycznych telenowelach i operach mydlanych. Pierwszy swój album wydała w 1979 roku pod pseudonimem „Ambar” (podobnie jak drugi). Gwiazdą uczynił ją dopiero album piąty (Maria Conchita), wydany w 1984 roku w języku angielskim zdobył nagrodę Grammy w kategorii „najlepszy artysta latynoamerykański”. W 1982 przyjechała do Hollywood, gdzie na amerykańskim rynku filmowym, na dużym ekranie zadebiutowała w filmie Miasto strachu (1984) Abela Ferrary. Jedna z piosenek w jej wykonaniu znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Człowiek z blizną z 1983 roku (Vamos a Bailar). Zagrała w ponad 80 filmach i wydała ponad 20 płyt. Ma własne studio płytowe „Ambar Entertainment” i filmowe „Ambyth Prods”. Włada czterema językami: hiszpańskim, angielskim, francuskim i włoskim. W październiku 2005 otrzymała obywatelstwo amerykańskie.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

Działalność polityczna i publiczna[ | edytuj kod]

Jest znana ze swojej działalności charytatywnej i politycznej. Jest zdeklarowanym przeciwnikiem reżimu Castro i prezydenta Wenezueli Hugo Cháveza, którego publicznie przyrównała do Hitlera, krytykując Seana Penna i Naomi Campbell za poparcie jakiego udzielili prezydentowi Wenezueli.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.John Sidney McCain III (ur. 29 sierpnia 1936 w Coco-Solo w Strefie Kanału Panamskiego) – amerykański senator Partii Republikańskiej z Arizony, kandydat Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2008.

W kampanii prezydenckiej 2008 roku popierała republikańskiego senatora Johna McCaina, będąc zdeklarowanym przeciwnikiem Baracka Obamy. Była również przeciwna reelekcji Obamy cztery lata później . We wrześniu 2014 roku prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wszczął procedurę odebrania jej obywatelstwa za publiczne nawoływanie USA do wojskowej interwencji w jego kraju. Podczas kampanii prezydenckiej 2016 roku nie zaakceptowała żadnego z kandydatów (Donald Trump i Hillary Clinton), obydwoje uznając za nieodpowiednich do urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po wyborach prezydenckich 2020 roku w mediach społecznościowych (Twitter) przyznała rację Donaldowi Trumpowi w kwestii oszustw wyborczych.

Cienfuegos - miasto w środkowej Kubie, nad Zatoką Cienfuegos (Morze Karaibskie), ośrodek administracyjny prowincji Cienfuegos. Około 190 tys. mieszkańców.Pomoc domowa (ang. The Nanny) – amerykański serial telewizyjny, realizowany w latach 1993-1999 przez sieć CBS. Nakręcono 146 odcinków. Serial w wersji oryginalnej emitowano w 90 krajach, w tym w Polsce w Polsacie, TVN 7, TV Puls i TV6. W kilkunastu krajach nakręcono też lokalne wersje tego serialu. W Polsce powstał na jego podstawie serial Niania, emitowany przez TVN.

Jeden z jej dwóch braci – Roberto jest znanym działaczem kubańskiego ruchu antykomunistycznego w USA.

Wspiera dążenia do równouprawnienia osób LGBT.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Sean Justin Penn (ur. 17 sierpnia 1960 w Santa Monica, Kalifornia) – amerykański aktor, producent, scenarzysta, reżyser i dziennikarz. Dwukrotny laureat Oscara.
Przemysł rozrywkowy (show-biznes, szołbiznes; z ang. Show business, w skrócie Showbiz) – gałąź gospodarki, a konkretnie sfery usług zajmująca się dostarczaniem rozrywki.
Into the Dark – amerykański internetowy serial telewizyjny (dramat, thriller, antologia, horror) wyprodukowany przez Blumhouse Television. Serial jest emitowany przez platformy Hulu od 5 października 2018 roku, pozostałe odcinki są emitowane w pierwszy piątek miesiąca. Każdy odcinek "Into the Dark" inspirowany innym świętem z amerykańskiej kultury.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Uciekinier (ang. The Running Man) – amerykański film fantastycznonaukowy z 1987 roku na podstawie powieści Richarda Bachmana. Oglądanie filmu dozwolone od 16 lat (wg KRRiT)
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Julio Iglesias, właśc. Julio Iglesias De la Cueva (ur. 23 września 1943 w Madrycie) – hiszpański piosenkarz i kompozytor, który łącznie sprzedał ponad 300 milionów albumów z własnymi piosenkami na całym świecie oraz otrzymał łącznie około 2600 złotych i platynowych płyt. Według Sony Music artysta jest jednym z 10 najlepiej sprzedających się artystów muzyki w historii.

Reklama