• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marge Simpson

  Przeczytaj także...
  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Koledż, college – określenie związane z różnymi formami wyższej edukacji w krajach anglosaskich, szczególnie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a także w innych krajach zachodnioeuropejskich. Pierwotnie oznaczał miejsce, w którym żyli studenci uniwersytetu. Koledże prowadziły też swoje kursy. Był to tak zwany system kolegialny, wywodzący się z Francji.
  Simpsonowie (ang. The Simpsons) – amerykański animowany serial komediowy dla starszej widowni, wymyślony przez Matta Groeninga (twórcę Futuramy) i emitowany w stacji FOX. Jest satyrycznym spojrzeniem na amerykański styl życia oraz kulturę, a akcja toczy się głównie wokół mieszkającej w Springfield rodziny Simpsonów: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Serial jest produkowany bez przerwy od roku 1989. Do tej pory wyemitowano ponad 500 odcinków (24 sezony). Kolejny, już 25. sezon serialu ruszył w telewizji FOX we wrześniu 2013 roku.

  Marjorie "Marge" Simpson, z domu Bouvier - fikcyjna postać występująca w serialu animowanym o rodzinie Simpsonów.

  Marge ma ok. 34 lat i jest żoną Homera i matką Barta, Lisy oraz Maggie. Jej najbardziej zauważalną cechą fizyczną są długie niebieskie włosy upięte w niezwykle wysoki kok oraz czerwony naszyjnik z pereł. Zawsze nosi długą seledynową sukienkę bez ramiączek i czerwone buty na obcasie. Marge spędza większość czasu opiekując się domem, troszcząc się o Maggie, pomagając Lisie oraz wychowując Barta i broniąc go przed gniewem Homera. Postać Marge ilustruje amerykański stereotyp żony. Wie wszystko o swej rodzinie. Swojego przyszłego męża poznała w college'u, w którym, zanim to nastąpiło, była jedną z lepszych studentek. Jednak Homera pocałowała jak miała ok. 11 lat. (ur. ok. 1963)

  Stereotyp - konstrukcja myślowa, zawierająca komponent poznawczy emocjonalny i behawioralny, zawierająca pewne uproszczone przeświadczenie, dotyczące różnych zjawisk, w tym innych grup społecznych.Homer Jay Simpson, przez krótki okres znany jako Max Power (ur. 12 maja 1956 na farmie rodziców, Mony i Abrahama Simpsonów, w USA) – fikcyjna postać występująca w serialu animowanym Simpsonowie.

  W amerykańskiej wersji serialu głos Marge należy do aktorki Julie Kavner.

  Ciekawostki[ | edytuj kod]

 • W odcinku „Sekret udanego małżeństwa” (sezon 5, odcinek 22) Homer ujawnia, że Marge od 17 roku życia jest siwa a jej włosy są farbowane.
 • W jednym z odcinków Marge leczy się ze strachu przed lataniem samolotem. Powodami jej strachu były m.in fakty, że jej ojciec był jednym z pierwszych stewardów, a kiedyś z matką prawie zostały rozjechane na polu pszenicy przez samolot do rozlewania wody.
 • Marge interesuje się sztuką.
 • Marge była uzależniona od hazardu.
 • Marge jest oburęczna. Od dziecka była leworęczna ale ze wstydu nauczyła się posługiwać prawą ręką.
 • Lisa Marie Simpson – fikcyjna postać występująca w serialu animowanym o rodzinie Simpsonów. W amerykańskiej wersji serialu głos Lisy należy do aktorki Yeardley Smith.Leworęczność (dawniej mańkuctwo) – odwrócona w stosunku do większości ludzi funkcjonalność prawej i lewej ręki. Około 8–15% ludności jest leworęczna. Osoby leworęczne w odróżnieniu od praworęcznych, piszą, jedzą i wykonują większość czynności wymagających dużej precyzji ruchów za pomocą ręki lewej. Leworęczni nazywani są czasem mańkutami. Istnieją osoby, które uważają to słowo za obraźliwe.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.578 sek.