Marcel Woods

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marcel Woods (właściwie Marcel Scheffers) – holenderski DJ i producent muzyczny pochodzący z Eindhoven. W maju 2014 ogłosił zakończenie prawie 25-letniej kariery.

Defqon 1 - festiwal odbywający się od 2003 roku na którym gra się głównie hardstyle, organizowany przez agencję Q-Dance. Do 2010 roku odbywał się w Almere w Holandii, jednak ze względu na brak zezwoleń na organizację następnego eventu został przeniesiony do Biddinghuizen. Festiwal trwa 12 godzin i odbywa się w godzinach od 11 do 23. Kończy się pokazem fajerwerków. Różne style muzyczne grane na Defqon 1 dzieli się na kolory, np. czarny to hardcore. Od 2009 roku istnieje Defqon 1 Australia, który odbył się poraz pierwszy 19 września w Sydney.Eindhoven – miasto w południowej Holandii, w prowincji Brabancja Północna, nad rzeką Dommel (dorzecze Mozy). Powierzchnia wynosi 88,84 km², z czego 87,75 km² to ląd, a 1,09 km² to tereny zalane wodą. Miasto liczy 225 tys. mieszkańców (2012), co czyni je piątym pod względem ludności w Holandii. W skład aglomeracji wchodzą m.in. Valkenswaard, Veldhoven, Heeze, Best oraz Oirschot.

Życiorys[ | edytuj kod]

Swoją karierę zaczął w latach 90. Jego pierwszym sukcesem był wydany w 2001 roku utwór „De Bom”, plasujący się wysoko na listach przebojów. W 2002 roku zremiksował hymn Sensation White. Jednym z większych hitów Marcela Woodsa był wydany w 2006 roku utwór Advanced, który został wybrany przez Tiësto oficjalnym hymnem Trance Energy. W swojej karierze grywał m.in. na: Mayday, Sensation White i Black, Defqon.1, Trance Energy i Mystery Land. Wyprodukował również szereg singli pod pseudonimem Mr. Rowan.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
Mayday jest halową imprezą cykliczną, obok Love Parade i Parady Wolności jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej. Po raz pierwszy zorganizowany w 1991 roku w Berlinie. Obecnie odbywa się corocznie 30 kwietnia w Westfalenhallen w Dortmundzie oraz 10 listopada w Katowickim Spodku (w roku 2013 wyjątkowo 9 listopada).
BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

Reklama