Mango-Media

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mango-Media Sp. z o.o. – sieć telezakupowa należąca do Studia Moderna, założona w październiku 1989 roku jako pierwsza firma świadcząca usługi teleshoppingu w Polsce. Oferta Mango jest prezentowana na kanale telewizyjnym Super TV, Canal+ Domo, Canal+ Kuchnia, nSport+, Kino Polska, Kino TV, Zoom TV, TVP3 Kraków, TVP3 Warszawa, TVP3 Katowice, TVP3 Szczecin, TVP3 Wrocław, TVP3 Gdańsk, Polonia 1, Tele 5, TVT, Telewizji Republika, TVS, TVC oraz na stronie internetowej. Produkty, dystrybuowane są również w stacjonarnych sklepach Mango na terenie całej Polski.

Telewizja Kino Polska – polska komercyjna stacja telewizyjna, która rozpoczęła emisję programu 20 grudnia 2003 roku. Podstawą emisji była przyznana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesja nr 296/2003T.Telewizja TVT - regionalna polskojęzyczna stacja telewizyjna skierowana dla mieszkańców Górnego Śląska. Nadawana z nadajników naziemnych oraz dostępna w sieciach kablowych (Broker, Orbisat, UPC i Vectra, sieć Leon, Jambox i inne telewizje IPTV). Twórcami i pomysłodawcami TVT są: Jacek Stefaniak i Grzegorz Sypniewski. Redakcja mieści się w Rybniku przy ul. Rynek 1. Obecnie TVT tworzy własną ramówkę z czego od godz. 18.00 do 21.00 nadawany jest program premierowy, zaś od godz. 13.00 do 17.00 nadawana jest telesprzedaż. W TVT w znakomitej mierze nadawana jest śląska muzyka.

Asortyment produktów oferowanych przez Mango skupia się wokół takich kategorii jak: kuchnia, sprzątanie, meble, tekstylia, dekoracje, uroda, sport i zdrowie oraz ogród. Od 23 maja 2007 do 3 sierpnia 2017 roku właścicielem 100% akcji firmy był TVN S.A, a od 4 sierpnia 2018 właścicielem jest Studio Moderna.

TVP Szczecin (dawniej Kanał 7) – ośrodek regionalny TVP obejmujący zasięgiem województwo zachodniopomorskie i powiat słupski z siedzibą główną w Szczecinie przy ulicy Mieczysława Niedziałkowskiego 24a.Telewizja Republika, TV Republika – polska stacja telewizyjna, której redaktor naczelną jest Dorota Kania. Kanał odbierać można drogą satelitarną, za pośrednictwem Internetu oraz drogą naziemną w systemie DVB-T (Katowice i bliska okolica), a także w systemie DVB-T2 (Warszawa, Wrocław i okolice tych miast).

Początkowo lektorami reklam byli różni spikerzy współpracujący ze Studiem Publishing (m.in. Tomasz Knapik, Lucjan Szołajski, Agnieszka Rogińska). Z czasem zaangażowano stałego lektora i od połowy lat 90. przez okres 20 lat był nim Wojciech Dziwulski. Później jego miejsce stopniowo zajmowali Krzysztof Gadacz i Radosław Popłonikowski. Obecnie po połączeniu się ze Studio Moderna wiodącymi lektorami reklam są Roch Siemianowski, Artur Młyński, Piotr Ogorzałek oraz Katarzyna Tatarak.

Studio Moderna – słoweńskie przedsiębiorstwo prowadzące sprzedaż wysyłkową, w tym również poprzez telezakupy, działające w 21 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.Roch Siemianowski (ur. 4 sierpnia 1950 w Warszawie) - polski aktor filmowy, serialowy, teatralny i dubbingowy. Ukończył PWST w Warszawie w 1974. Lektor programu sprzedażowego TV Market

[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Dominika Majewska, Lata mijają, a Telezakupy Mango ciągle te same, NaTemat.pl [dostęp 2016-02-07] (pol.).
 2. Sklepy Stacjonarne Mango.
 3. Studio Moderna Polska Sp. z o.o. nowym właścicielem Mango-Media, satinfo24.pl [dostęp 2016-02-07] (pol.).

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Sklep internetowy Mango
 • Studio Publishing – polskie filmowo-telewizyjne studio dźwiękowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb polskich i zagranicznych produkcji TV, filmowych i radiowych, gier komputerowych, reklam oraz prezentacji multimedialnych. Studio Publishing dysponuje obecnie dwoma studiami nagraniowo-montażowymi. Firma działa od 1991 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie, przy ulicy Schillera 4/4. Właścicielem i dyrektorem studia jest Jerzy Jacek Tomczak a zastępcą dyrektora ds. produkcji jest Barbara Markiewicz.TVS (Telewizja Silesia,Television Schlesien,Telewizja Śląska) – pierwsza regionalna stacja telewizyjna o profilu informacyjno-rozrywkowym. Kanał TVS jest kierowany głównie do mieszkańców województwa śląskiego, obejmującego historyczne ziemie Górnego Śląska i Małopolski (w tym Zagłębie Dąbrowskie i Zagłębie Krakowskie). TVS został stworzony jako konkurencja dla TVP Katowice.
  Warto wiedzieć że... beta

  Radosław Popłonikowski (ur. 7 grudnia 1970 we Wrzącej) – polski aktor i lektor filmowy. Jego głos można usłyszeć w wielu filmach i serialach nadawanych m.in. w Polsacie, TV 4.
  TVP Katowice – ośrodek regionalny TVP z siedzibą w Katowicach przy ulicy Telewizyjnej 1 (na granicy z Siemianowicami i Chorzowem) oraz redakcjami i siedzibami terenowymi w Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku. Dyrektorem i redaktorem naczelnym ośrodka jest Jerzy Nachel.
  Kino TV (wcześniej, do 12 września 2017 roku: FilmBox) – kanał filmowy, dystrybuowany w Polsce przez SPI International Polska.
  TVP3 Gdańsk – ośrodek regionalny Telewizji Polskiej, obejmujący zasięgiem województwo pomorskie, z siedzibą główną w Gdańsku przy ul. Czyżewskiego 42 i ul. Sobótki 15 oraz redakcją terenową w Słupsku. Dyrektorem TVP3 Gdańsk jest Marek Wałuszko.
  Tele 5 (inaczej: Piątka) – polska ogólnotematyczna stacja telewizyjna. Dociera do ok. 21 milionów potencjalnych widzów. Stacja nadaje FTA, dostępna jest w ofercie wszystkich platform cyfrowych oraz w większości sieci kablowych.
  Polonia 1 – najstarsza obecnie istniejąca polska komercyjna telewizja, utworzona w 1992 roku, oficjalnie nadająca program od 7 marca 1993. Pierwotnie stanowiła sieć 12 (przez krótki czas 13) lokalnych stacji w większych aglomeracjach miejskich emitujących program drogą naziemną, następnie – do dziś – niekodowany kanał satelitarny. Telewizja założona została przez sardyńskiego biznesmena Nicolę Grauso, powiązanego z premierem Włoch Silvio Berlusconim. Obecnie producentem programu Polonii 1 jest spółka Polcast Television, należąca do Media 5. Telewizja działa na podstawie włoskiej koncesji, wydanej na spółkę Polcast Italia z siedzibą w Mediolanie.
  Zoom TV (zapis stylizowany: zoom tv) – polska stacja telewizyjna o charakterze uniwersalnym, skoncentrowana na społecznościach lokalnych. Stacja jako jeden ze zwycięzców konkursu otrzymała miejsce w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Emisję testową rozpoczęła 10 października, a wystartowała 25 października 2016 roku jako pierwsza stacja prowadząca regularną emisję w tym multipleksie. Jednocześnie emisję rozpoczęła wersja kanału w wysokiej rozdzielczości. Stacja prowadzi ścisłą współpracę z portalem onet.pl, emitując jego programy.

  Reklama