Malaysia Airlines

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Airbus A380 w nowych barwach Malaysia Airlines (2012)

Malaysia Airlinesmalezyjskie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w Sultan Abdul Aziz Shah. Obsługuje połączenia niemal z całym światem ze swojej bazy na lotnisku Kuala Lumpur International Airport, oraz oferuje bogatą sieć połączeń z Kota Kinabalu. Przewoźnik jest własnością rządu.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Flota[ | edytuj kod]

 • Malaysia Airlines
 • MASkargo
 • MASwings
 • – 11 ATR-72-500

 • Firefly
 • – 14 ATR-72-500 – 1 Boeing 737-400

  Wypadki[ | edytuj kod]

   Z tym tematem związana jest kategoria: Katastrofy lotnicze linii Malaysia Airlines.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Port lotniczy Kuala Lumpur-Sułtan Abdul Aziz Shah (znany również jako Port lotniczy Subang) (IATA: SZB, IATA: WMSA) - port lotniczy położony w Subang, w Malezji. Jest portem lotniczym obsługijącym tanie linie lotnicze. Przed 1998 kiedy otwarto nowy port lotniczy w Sepang był głównym portem lotniczym obsługijącym Kuala Lumpur.
  Port lotniczy Kota Kinabalu (IATA: BKI, ICAO: WBKK) – międzynarodowy port lotniczy położony 8 km od Kota Kinabalu. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Malezji (po Kuala Lumpur). W 2006 obsłużył ponad 4 mln pasażerów. Jest główną bramą do stanu Sabah i na Borneo. Nowy Terminal 1 ma 64 odpraw dla lotów krajowych i międzynarodowych; 17 zatok dla samolotów mogących pomieścić zarówno szerokie i wąskie samolotów i budynek terminala może obsługiwać 3200 pasażerów na godzinę.
  Oneworld – sojusz dwunastu linii lotniczych powstały w 1998. Pod względem wielkości jest trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama