Maja Kraft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Maja Kraft właśc. Natalia Gryczyńska (ur. 14 grudnia 1983 w Poznaniu) – polska piosenkarka popowa.

TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.

Piosenkarka zadebiutowała w 2000 roku albumem Moje skrzydła. Na wydawnictwie znalazły się piosenki w stylistyce pop budzące skojarzenia z twórczością amerykańskiej piosenkarki Britney Spears. Również zdjęcia na okładce w stroju odsłaniającym brzuch były wystylizowane na Britney. W efekcie Maja Kraft w mediach zyskała przydomek „polskiej Britney Spears”. Pewną popularnością w kraju cieszyła się pochodząca z płyty piosenka tytułowa, która uplasowała się na 42. miejscu zestawienia telewizyjnej audycji 30 ton – lista, lista przebojów emitowanej na antenie TVP2. W 2001 roku wokalistka związała się z TVP Polonia na antenie której prowadziła program muzyczny „Supermuza”.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Po 2001 roku piosenkarka zaprzestała działalności artystycznej. Po ukończeniu filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2009 współpracowała z kilkoma sportowymi organizacjami jako marketingowiec, a od 2015 mieszka w Miami, gdzie zajmuje się sprzedażą luksusowych posiadłości.

Moje skrzydła – debiutancki album Mai Kraft, ukazał się 16 października 2000. Pochodzą z niego takie utwory jak Moje skrzydła, Twoja magia czy Mój karnawał.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Dyskografia[ | edytuj kod]

Albumy Single

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Maja Kraft (pol.). muzyka.wp.pl. [dostęp 2013-10-29].
 2. Maja Kraft z Bartkiem Wroną (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2013-10-29].
 3. Dzień Dobry TVN, Maja Kraft czyli "polska Britney Spears". Kim jest? Co teraz robi? | Dzień Dobry TVN, dziendobry.tvn.pl, 9 kwietnia 2019 [dostęp 2019-11-15] (pol.).
 4. About Natalia Gryczynska | Douglas Elliman Real Estate, nataliagryczynska.elliman.com [dostęp 2019-11-15].
 5. Profil zawodowy Natalii w serwisie Linkedin.
 6. Profil Natalii w serwisie Facebook.
 7. Informacja o płycie Moje Skrzydła na stronie Sony Music (pol.). [dostęp 2010-02-18].
 8. 30 ton – lista, lista przebojów (pol.). rmfpoplista.phorum.pl. [dostęp 2013-09-26].
 9. Maja Kraft – Moje Skrzydła (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-10-29].
 10. Maja Kraft – Twoja Magia (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-10-29].
 11. Maja Kraft – Nie Przestanę (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-10-29].
 12. Maja Kraft – Między Nocą A Dniem (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-10-29].
 13. Maja Kraft & Bartek Wrona – Mój Karnawał (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-10-29].
 14. Maja Kraft – Tylko Wiatr (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-10-29].
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.




Warto wiedzieć że... beta

Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.

Reklama